Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıran 6 kişinin isimleri belirlendi

Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıran 6 kişinin isimleri belirlendi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara’da katıldığı şehit cenazesinde bir grubun saldırısına uğradı. CHP liderinin durumun iyi olduğu öğrenildi.

Şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu’na saldırı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da katıldığı şehit cenazesinde bir grubun saldırısına uğradı. CHP liderinin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olay yerine çok sayıda güvenlik ekibi sevk edilirken, Kılıçdaroğlu’nun güvenli bir eve alındığı kaydedildi.

Hakkari’de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın cenazesinde olaylar çıktı.

ŞEHİT CENAZESİNDE SALDIRIYA UĞRADI

Çubuk Akkuzu Mahallesindeki cenaze törenine Ankara Büyükşehir Belediyle Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte katılan Kemal Kılıçdaroğlu, törendeki vatandaşların saldırısına uğradı.

Önce Kılıçdaroğlu’nu yuhalayan bir grup, ardından yaşanan arbedede kendisine saldırdı.

Kılıçdaroğlu’nun güvenli bir eve alındığı, durumunun iyi olduğu kaydedildi. Öfkeli grubun bölgedeki bazı araçları da taşladığı, Kılıçdaroğlu’nun içinde tutulduğu evin önünde ‘PKK dışarı’ sloganlarının atıldığı kaydedildi.

SALDIRIYA UĞRAYAN KILIÇDAROĞLU GÜVENLİ BİR EVE ALINDI

Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cenazeye katılan vatandaşların saldırısına uğradı. Kılıçdaroğlu, güvenlik için bir eve alındı. Kalabalık Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu eve girmeye çalışırken, polis ve askerler vatandaşlara engel olmaya çalıştı.

CHP Lideri’nin bulunduğu evden çıkarılması için bölgeye zırhlı araç sevk edildiği öğrenildi.

AK PARTİ’DEN KINAMA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de saldırının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Çelik, “Her türlü şiddet eylemini kınıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun diyoruz. Hukuk dışına çıkmaya kimsenin hakkı yoktur. Şiddet bir hak arama ya da protesto yolu değildir. Sorumlular açığa çıkarılacak ve gereken yasal işlem yapılacaktır” ifadesini kullandı.

Her türlü şiddet eylemini kınıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun diyoruz. Hukuk dışına çıkmaya kimsenin hakkı yoktur. Şiddet bir hak arama ya da protesto yolu değildir. Sorumlular açığa çıkarılacak ve gereken yasal işlem yapılacaktır.

Öte yandan Savcılığın, terör ve organize provokasyon soruşturması başlattığı, öncelikle provokasyona karışan 6 saldırganın kimlik bilgilerinin belirlendiği, bununla ilgili gözaltı işlemlerine de başlanacağı öğrenildi.

Bu kişilerin sicillerine, telefon kayıtlarına ve benzer iletişim bilgilerine bakılacak ve yaşananların ‘organize’ boyutuna dair sıkı bir araştırma yapılacak.