Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Kendi dillerinde, kendi dünyalarına Türkiye’yi anlattılar

Yıllarca Türkiye'de yaşamını sürdüren 7 yabancının, burada edindikleri deneyimleri kendi dillerinden anlattıkları 'Türkiye'de Yaşayan Yabancılar' filmi, dünya genelinde sosyal ağ ve dijital platformlarda tanıtılacak. Filmde yabancılar, Türkiye'nin kendilerini etkileyen tarihi ve turistik mekânlarından bahsederken, Türk mutfağının dayanılmaz lezzetlerine hayranlıklarını da ifade etmeden geçmiyor...

Kendi dillerinde, kendi dünyalarına Türkiye’yi anlattılar

Yıllar önce Türkiye’de yaşamayı tercih eden 7 yabancının kendi dillerinden ve gözlerinden Türkiye’yi anlattığı ‘Türkiye’de Yaşayan Yabancılar’ filmi, Avrupa ile ABD başta olmak üzere dünya genelinde sosyal ağ ve dijital platformlarda tanıtılacak ve yayınlanacak.

Filmde kısa kısa Türkiye’de yaptıkları işlerden bahseden yabancılar, daha sonra kendilerini etkileyen tarihi ve turistik mekanlar ile Türk mutfağını anlatıyor.

Türkiye’deki kültürel çeşitliliğe hayranlıkların da ifade edildiği videoda, bazı yabancılar ülkeleri ile Türkiye’yi kıyaslıyor.


‘Türkiye denilince aklınıza gelen ilk 3 sözcük nedir’

Yabancılara sorulan ‘Türkiye denilince aklınıza gelen ilk 3 sözcük nedir?’ sorusunun yanıtını da içeren filmde, ülkenin farklı şehirlerindeki tarihi, kültürel ve doğal mekanlardan görüntülere yer veriliyor.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da filmi, ‘Türkiye’de yaşayan yabancılardan ülkemizdeki deneyimlerini 3 kelimeyle anlatmalarını istedik.’ mesajıyla Twitter hesabından paylaştı.

Filmde, Hırvatistan, ABD, İngiltere ve Rusya’dan gelerek Türkiye’ye yerleşmiş öğretim görevlisi, foto muhabiri, kripto yatırım uzmanı, ithalat-ihracatçı, müzisyen, model, grafik tasarımcı, ressam gibi farklı meslek kollarından yabancılar, Türkiye’deki deneyimlerini aktardı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri