Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu, yine Türkiye’ye sığınan Suriyelileri hedef aldı

Kılıçdaroğlu, yine Türkiye’ye sığınan Suriyelileri hedef aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimleri için Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Yuvalıdere köyünde partililere seslendi.
Otobüs üzerinde mini bir miting yapan Kılıçdaroğlu, “Dünya kadar derdimiz var. Sanki bizim dertlerimiz yetmiyormuş gibi 2 milyon 200 bin Suriyeli Türkiye’ye geldi. Ne olacaklar bunlar. Bizim çocuklarımız işsiz. Şimdi onlara nasıl iş bulacağız diye uğraşıp duruyorlar. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en büyük krizlerini yaşıyor. Memleketin kimin yönettiği belli değil. O açıdan 1 Kasım seçimleri çok önemlidir. Sandığa gideceğiz ve oyumuzu kullanacağız. Sandığa giderken düşüneceğiz. Elimizi vicdanımıza koyacağız. 13 yıl yetki verdik. 13 yılda bu memleketi hangi sorununu çözdüler? O zaman ben sizden yetki istiyorum. Ben öyle 13 yıl, 14 yıl öyle bir yetki de istemiyorum. Ben sizden 4 yıl yetki istiyorum. Bana 4 yıl yetki verin bu ülke nasıl yönetilirmiş dünyaya göstereyim” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimlerinden önce de, Suriyelileri ülkesine geri göndereceğini söyleyerek “Kusura bakma, git kendi ülkene” demişti.

‘AH BİR YETKİM OLSA’

Seçim otobüsündeki mini mitingdeki konuşmasında Kılıçdaroğlu 13 yıllık AK Parti iktidarına da yüklendi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
“Bir Allah’ın kulu çıksın desin ki ‘şu sorunu çözdüler, işsizliği çözdüler’ desin, ‘çiftçi ektiği ürünün karşılığını alıyor’ desinler. ‘Besiciler, besledikleri hayvanı sattıkları zaman alın terinin karşılığını alıyor’ desinler. ‘Fındık üreticisi alın terinin karşılığını alıyor’ desinler. ‘Çay üreticisi alıyor’ desinler. ‘Esnaf rahat ediyor, gelir elde ediyor’ desinler. ‘Türkiye’nin ihracatı sürekli artıyor’ desinler. Hiçbirisi yok bunların, hiçbirisi. O zaman ben sizden yetki istiyorum. Ben öyle 13-14 yıl öyle bir yetki de istemiyorum. Ben sizden 4 yıl yetki istiyorum. 4 yıl yetki verin, bu ülke nasıl yönetilirmiş dünyaya göstereyim. Allah’a çok şükür aldığım aylık bana yetiyor. Siz nasıl yaşıyorsanız ben de öyle yaşıyorum, mütevazı bir hayatım var. Ben bu ülkenin, halkın zenginleşmesini istiyorum. Hiçbir çocuğumuz işsiz olmasın, işsiz kalmasın, benim derdim o. Her evde bereket olsun, huzur olsun benim derdim o. Çocuklarımız iş, güç sahibi olsunlar benim derdim o.”

Etiketler