Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu’nun umudu var

Vahap Söztutan
Kılıçdaroğlu’nun umudu var

CHP’lilerin İstanbul’daki oy sayım sürecin uzamasına gösterdiği tepkiler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu kaygılandırıyor. İstanbul’daki seçim sonucunu büyük bir sabırsızlıkla bekleyen CHP’liler, Yüksek Seçim Kurulu’nun açıklamasını kulak asmadan kendilerini “başkan” olarak ilan etti. Milletvekilleri ve parti yöneticileri sert açıklamalar ile her gün açıklama yaparken; Kılıçdaroğlu soğukkanlı davranmaya çalışıyor. Partililere ve örgütlere ‘sabırlı’ olmalarını öğütleyen Kemal Kılıçdaroğlu, oy yolsuzluğu, organize usulsüzlüklere gözlerini kapayarak, İstanbul’u Ekrem İmamoğlu’nun kazanacağını savunuyor. “Sabredin, sonunda kazanan olacağız” diyen Kılıçdaroğlu, CHP’yi motive ediyor.

OY YOLSUZLUĞU YOK SAYILIYOR

AK Parti’nin ‘Hata ötesi şeyler’ diyerek seçim yenileme itirazlarından dolayı sürecin uzaması ile agresif davranan CHP’lileri kontrol etmeye çalışan Kemal Kılıçdaroğlu, “Mazbata bizim olacak” dedi. Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmesini bekleyen partililer, AK Parti’yi süreci yavaşlatmakla suçlarken; zaman zaman da sert açıklamalar yapıyor. Bunun üzerine devreye giren CHP Lideri, örgütleri uyarma ihtiyacı hissetti. Genel Merkez’de kurmayları ile toplantı yapan Kılıçdaroğlu, İstanbul’u kazanma konusunda umutlarını korumaları gerektiğini ve daha önemlisi sakin olmalarının lazım geldiğini iletti. Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “sakin olunması” yönündeki uyarıları partililere ve bütün örgütlere de iletildi.