Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Kimileri marketleri fetheder kimileri gönülleri! Genç imamdan vatandaşlık dersi

Çankırı'da bir köyde imamlık yapan Salih Ekberbiçer, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanınca boş oturmak yerine köyündeki evleri tek tek dolaşıp yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Genç imam, örnek davranışıyla koronavirüs korkusuyla erzak stoklamak için marketleri talan edenlere de vatandaşlık dersi verdi.

Kimileri marketleri fetheder kimileri gönülleri! Genç imamdan vatandaşlık dersi

Koronavirüs salgınının başlangıcından itibaren adeta seferberlik ilan eden geçen Türkiye, hem salgının ülkemize sıçramasını engellemek hem de salgından ciddi oranda etkilenen ülkelerdeki vatandaşlarını güvence altına almak için büyük bir çalışma başlattı.

BİLİNÇLİ VATANDAŞ

Devletin bu çabalarına STK’lar ve birçok gönüllü kuruluş da destek verirken, dayanışmaya bazı bilinçli vatandaşlar da katkı sunuyor. İşte o vatandaşlardan biri de Çankırı’nın Korgun ilçesine bağlı Ildızım köyünde imamlık yapan Salih Ekberbiçer.

KAPI KAPI DOLAŞIYOR

Genç imam, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarına sınırlama getirilmesinin ardından örnek bir vatandaşlık bilinciyle kolları sıvadı.

Bulunduğu köydeki evleri tek tek dolaşmaya başlayan Ekberbiçer, mağdur durumdaki yaşlı vatandaşların istek ve taleplerini önce listeleyip sonra yerine getirmeye başladı.

GENÇLERE ÖRNEK OLDU

Genç imam, takdir toplayan bu duyarlı tutumuyla başta gençler olmak üzere köyündeki tüm insanlara örnek olurken, diğer yandan da imamlığın sadece maaşlı memurluktan ibaret olmadığını bir kez daha hatırlatmış oldu.