Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kırgızistan’dan Erdoğan’a ‘Cesur Adam’ ünvanı

Kırgızistan’dan Erdoğan’a ‘Cesur Adam’ ünvanı

Kırgız İskra Plus (Kıvılcım Artı) gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “Yılın Cesur Adamı” seçti.
Bu yılın en başarılı kişilerini okuyucuları ve internet sitesinin takipçileriyle belirleyen gazete, Erdoğan’ı “Yılın Cesur Adamı” olarak nitelendirdi.
Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Metin Kılıç, İskra Plus gazetesinin başyazarı ve sahibi Adilet Aytikeyev’i büyükelçilik konutunda kabul etti.
Aytikeyev, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kırgızistan’a ve İslam dünyasına katkılarından dolayı “Yılın Cesur Adamı” seçildiğini söyledi.
Aytikeyev, İskra Plus gazetesi nin bir nüshasını ve “Yılın Cesur Adamı” ödülünü Büyükelçi Kılıç’a takdim etti.
Kılıç da Aytikeyev’e teşekkür ederek ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunacağını söyledi.
Anadolu Ajansı muhabirine açıklamada bulunan Aytikeyev, “Müslüman, kardeş ülke Suriye’den kaçarak, Türkiye’ye sığınan iki milyondan fazla muhacir var. Bu insanlara yardım eli uzatan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam dünyasına ve Kırgızistan’a desteklerinden ötürü, ‘Yılın Cesur Adamı’ ödülüne layık görüldü” ifadesini kullandı.
Aytikeyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gurur duyduklarını ve kendisi için dua ettiklerini de sözlerine ekledi.
İskra Plus gazetesinin, manşetten verdiği haber, büyük bir fotoğrafla sunuldu ve “Yılın Cesur Adamı Recep Tayyip Erdoğan” başlığını kullanıldı.
BİŞKEK AA