Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kız isteme merasimi sonrası 9 kişide koronavirüs tespit edildi

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde kız isteme merasiminin ardından 9 kişide yeni tip koronavirüs tespit edilmesi üzerine 6 bina karantinaya alındı.

Kız isteme merasimi sonrası 9 kişide koronavirüs tespit edildi

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik beldesinde 9 kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması üzerine, 6 bina karantinaya alındı.

Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Kovid-19’un kız isteme merasimi nedeniyle toplanan kişiler arasında yayıldığının değerlendirildiğini belirtti.

TOPLU YEMEK YEMİŞLER

Manisa’dan bir ailenin, kız istemek için Tepecik beldesindeki bir ailenin evine geldiğini belirten Kara “Kız isteme merasimi nedeniyle de akrabalar toplanmış ve misafirlerle birlikte toplu yemek yenmiş. Bir süre sonra aileden bazı kişilerde Kovid-19 belirtileri görülmesi üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri hemen çalışma yaptı. Bunun neticesinde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak vaka sayılarında meydana gelen artışın önünü kesmek, süreğen hale gelmesini engellemek için birbiriyle akraba olan bu kişilerin yaşadığı binaları tespit ederek karantinaya aldık.”

14 GÜN KARANTİNADA KALACAKLAR

Kara, 14 günlük karantina sürecinde bu ailelerin ihtiyaçlarının Vefa Destek Grupları tarafından karşılanacağını sözlerine ekledi.

Öte yandan, karantinaya alınan binaların önünde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri önlem aldı.