Son Dakika

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; Vizyonumuz gönüllere girmek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir istişareleri kapsamında Konya merkez ve 31 ilçede toplumun bütün kesimleriyle bir araya geliyor. Altay, “AK Parti’nin yerel yönetimlere bakışı hizmet yarışıdır, gönüllere girmektir, şehrin emini olmaktır” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; Vizyonumuz gönüllere girmek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir istişareleri kapsamında Konya merkezin yanı sıra 31 ilçede de esnafları, pazar yerlerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geliyor.

Toplumun bütün kesimleriyle istişarelerde bulunan Başkan Altay, yerel yönetim ve belediyeciliğin bir gönül işi olduğunu belirterek, “AK Parti’nin yerel yönetimlere bakışı hizmet yarışıdır, gönüllere girmektir, şehrin emini olmaktır. Bu vizyonun temeli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına dayanır. AK Parti Belediyeciliği sadece günü kurtarmak değil, şehirlerin ve insanların geleceğine yatırım yapmaktır. AK Parti Belediyeciliği sadece fiziki yatırım değil, gönüllere girebilmektir. Laf üretmek değil, ortaya vizyon koyabilmektir. Halka hizmetkâr olmak ve Hakk’ın rızasını alabilmektir. Konya’da yaşamak ile Konya’yı yaşamak arasındaki farkı hisseden hemşehrilerimizin duaları bizim en büyük desteğimizdir” dedi.

BU ŞEHRE HİZMET ŞÜKÜR VESİLESİDİR

Yerel yönetimlerin bir bayrak yarışı olduğunu, her gelen belediye başkanının bir önceki belediye başkanından aldığı bayrağı daha yukarıya taşımak için gayret ettiğini söyleyen Altay, “Konya’ya 10 yıl hizmet etmiş bir kardeşiniz olarak bizim için belediye başkanlığı, hizmetkâr olduğumuz bu toprağın insanının yüzündeki tebessümü artırma vesilesidir. Doğup büyüdüğümüz ve havasını teneffüs ettiğimiz bu şehre hizmet şükür vesilesidir” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ

Başkan Altay, “Ziyaret ettiğimiz tüm ilçelerde şunu gördük ki; ilçe belediyelerimiz ve Büyükşehir Belediyemiz birlik ve beraberlik ruhu içinde hizmetleri yerinde güzel
bir şekilde planlayarak birlikte yürütüyorlar. Bu birlik ve beraberlik de bir başarı hikâyesine dönüşüyor. Son 5 yılda Büyükşehir Yasası ile çok önemli yatırımlara imza attık. Hep birlikte çok daha güzel işler yapacağız” ifadelerini kullandı.

HZ. MEVLANA “SELÂM VAKTİ” İLE ANILACAK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 7-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek Hz. Mevlana’nın 745’inci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerinde bu yıl da on binlerce misafiri ağırlayacaklarını söyledi.

Hz. Mevlana’nın 745’inci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri bu yıl “Selam Vakti” temasıyla düzenlenecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın önemli günlere hazırlandığının altını çizerek, “7-17 Aralık tarihlerinde hem yurtiçinden hem yurtdışından on binlerce misafirimizi şehrimizde ağırlıyoruz. Törenler 7 Aralık’ta sayın bakanlarımızın da katıldığı programla başlayacak. Mevlana Kültür Merkezi’nde başlayacak etkinlikler 17 Aralık Şeb-i Arus gecesi Büyükşehir Belediyemizin Spor ve Kongre Merkezindeki final programıyla tamamlanacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın da programa katılmasını arzu ediyoruz. Bundan önce bu kadar yoğunluğunun içerisinde zaten Konya’ya gelmeyi ihmal etmedi. Bu sefer de büyük bir buluşma olacağına inancımız tam. Konya yine gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlayacak. Gelecek misafirlerimizin Hz. Mevlana’nın Mesnevisi başta olmak üzere öğütlerinden ders çıkararak hayatlarına yol çizecekleri bir seyahat olmasını sağlamak için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

Programlar kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 3 bin 760 etkinlik düzenlenecek.

BÜYÜKŞEHİR TİYATROSU ŞEHRİ SARIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir  Tiyatrosu tarafından hazırlanan oyunlar izleyicilerin beğenisini kazanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir  Tiyatrosu tarafından hazırlanan tiyatro  oyunları yoğun ilgi görüyor.

Geçtiğimiz sezon izleyicinin karşısına çıkan ve büyük beğeni toplayan oyunlar yeni sezonda Selçuklu Kongre Merkezi’nde  tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir  Tiyatrosu’nun “Abdülhamit Ateş Çemberi” adlı oyunu 3 Aralık, “Asım Bir Varoluş Mücadelesi” oyunu 10-11 Aralık, “Bir Yunus Hikayesi-Kumdan Şehir” oyunu ise 24-25 Aralık tarihlerinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Sanatseverler  tiyatro  biletlerine; Mevlana Kültür Merkezi, Selçuklu Kongre Merkezi, Belediye Yer Altı Çarşısı Kültür A.Ş Ofisi, Kültür A.Ş Merkez Ofisi – Konya Tren Garı ve online olarak sehirtiyatrosu.konyakultur. com adresinden ulaşabiliyor.

ULUSLARARASI YARIŞMADA ÖDÜLLER VERİLECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hat, tezhip, minyatür ve çini dallarında bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’nın ödülleri Hazreti Mevlana’yı Anma Uluslararası Vuslat Yıldönümü Anma Etkinlikleri kapsamında 7 Aralık’ta düzenlenecek törenle verilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ikincisi düzenlediği ve hat, tezhip, minyatür, çini dallarında uluslararası sanat camiasında ilgi gören Uluslararası  İslam Sanatları  Yarışması’nda dereceye giren eserler jüri değerlendirmesi sonucu belli oldu.

YARIŞMAYA BİRBİRİNDEN KIYMETLİ ESERLER BAŞVURDU

İslam sanatları ve kültürünün en önemli başkentlerinden biri olan Konya’da hayata geçirilen yarışmaya Türkiye’nin yanı sıra çok sayıda ülkeden yarışmacılar birbirinden değerli eserlerle katıldı.

SERGİYE TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ DAVET EDİYORUZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, geleneksel sanatların yaşatılması adına düzenledikleri yarışma dolayısıyla çok mutlu olduklarını belirterek, yarışmada dereceye giren eserlerin ödüllendirileceği törene ve eserlerin sergileneceği Konyanüma’ya tüm vatandaşları davet etti. Altay, “Yarışmamıza eserleriyle katkıda bulunan tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyoruz. Yine çok yoğun bir şekilde çalışan jüri üyelerine teşekkür ediyoruz. Sayın bakanlarımızın da katılacağı 7 Aralık’taki ödül törenine ve 7-17 Aralık’ta Konyanüma’da gerçekleştirilecek sergiye Konyalı hemşehrilerimizi ve o tarihte şehrimizde bulunan tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

BAŞKAN ALTAY DÜNYA BELEDİYELER BİRLİĞİ EŞ BAŞKANI OLDU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Dünya Belediyeler Birliği olarak da anılan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Eş Başkanlığı’na seçildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, merkezi Barcelona’da bulunan ve Dünya Belediyeler Birliği olarak da anılan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Eş Başkanlığı’na seçildi.

Dünyada binden fazla şehrin üyesi olduğu  UCLG’nin Dünya Konseyi İspanya’nın başkenti Madrid›de düzenlendi. Toplantıda, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2019 yılı sonuna kadar Barcelona, Guangzhou, Paris, Strazburg ve Quito Belediye Başkanları ile birlikte  UCLG  Eş Başkanlığı’na seçildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, alınan kararın Konya ve Türkiye için hayırlı olmasını dileyerek, “Bizler, görevlerimizi yaparken öncelik verdiğimiz iki konu var; biri şehrin hem fiziki hem de manevi anlamda imarı, diğeri de insanımızın mutluluğudur. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı da bu konuda çok önemli çalışmalara imza atıyor ve yerel yönetimlere önemli bir yol gösterici konumunda. Bu gelişmenin milletimize, şehrimize, ülkemize ve dünyanın gelişmişliği ile kardeşliğine katkı sağlamasını diliyorum” dedi.

Birleşmiş Milletler ile koordineli olarak sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda yerel yönetimlerin sesi ve ortak tecrübe paylaşım platformu olan  UCLG, yerel yönetimlerin sorunlarına çözüm yolları arıyor ve politikalar oluşturuyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.