Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Konya Büyükşehir Belediye Başkanın’dan örnek proje

Konya Büyükşehir Belediye Başkanın’dan örnek proje

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir genelinde gerçekleştireceği projeyle diğer mahalli idare yönetimlerine örnek olacak. Başkan Altay, Konya genelinde bu yılki Ramazan Ayı’nda iftar programı düzenlemeyeceklerini ve bu sayede sağlanan tasarrufları sosyal yardımlaşmada harcayacaklarını şu mesajıyla belirti:

“Değerli hemşerilerim,
Mübarek Ramazan-ı Şerif ile ilgili birkaç hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Bu yıl Rahmet Akşamları etkinlikleri ve mahalle iftar programları yapmayacağız. Bu enerjimizi sosyal yardımlaşmaya ayıracağız. 

İftar davetleri şimdiden gelmeye başladı ama bu yıl dernek, vakıf, kurum ve özel iftar davetlerine katılamayacağım, hemşerilerimin sofralarına çat-kapı misafir olmayı planlıyorum. 

İftar konusunda sizlerden isteğim; israf etmemeniz, yetimi, öksüzü ve yoksulu gözetmenizdir.

Mümkün olan her akşam sizlerle farklı mahallelerimizde teravih sonrası “Teravih Buluşmaları”mız kapsamında birlikte olup istişarelerde bulunacağız.  Her zaman olduğu gibi Ramazan ayımızı da birlikte geçireceğiz inşallah. 

Ramazan ayının bereketini tüm şehir olarak yaşamayı ve hissetmeyi diliyorum. 

Özellikle çocuklarımıza bu mübarek günlerin önemini anlatmalı, camileri sevdirmeli ve infak etmenin mutluluğunu birlikte yaşamaya gayret göstermeliyiz. 

Allah’a emanet olun. Akşamınız hayırlı olsun”

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri