Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Konya’da tesettürlü kadına çirkin saldırı | Önünü kesti, hakaret etti!

Konya'da yaşlı bir adam "Burası Arabistan değil, kıyafetini düzelt” ifadeleriyle tesettürlü bir kadına hakaret etti. Çirkin saldırıya uğrayan kadın "Kendilerinden başka kimseye tahammülleri yok, susmayacağım. Burası Osmanlı toprağı. Benin nenelerim burayı çarşafla peçeyle aldı.” ifadeleriyle kendini savundu.

Konya’da tesettürlü kadına çirkin saldırı | Önünü kesti, hakaret etti!

Konya’da bir kadın, yolda yürürken, önünü kesen yaşlı bir adamın tepkisiyle karşılaştı.

“Burası Arabistan değil, kıyafetini düzelt” diyen adamın karşısında kadın ise adeta çılgına döndü.

Hakaretlere karşı sesini yükselten kadın, “Kendilerinden başka kimseye tahammülleri yok, susmayacağım. Burası Osmanlı toprağı. Benim nenelerim çarşafla peçeyle aldı burayı.” dedi.

“ÇANAKKALE’DE MİNİ ETEKLİLER OLMADI”

“Burası Türkiye Cumhuriyeti” diyen adama cevap vermeye devam eden kadın, “Çanakkale’de mini etekliler olmadı. Senin hakkın yok benim çarşafıma laf söylemeye.” dedi.

Sakin tavırlarıyla hakaretlerini sürdüren adama daha da sinirlenen kadın, “İlim senin gibi insanların kıyafete hakaretiyle mi oluyor? İnsanların peçesine hakaretle mi oluyor?” diye konuştu.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Sonrasında olay yerine gelen polise derdini anlatan kadın, adamdan şikayetçi oldu.

Bu sırada tepkisini sürdüren kadın, “Madem Atatürk’ün inkılaplarını savunuyorsunuz, Atatürk bu ülkeye demokrasiyi de getirdi. Siz kendi ilkelerinizin değerlerine bile sahip çıkmıyorsunuz. Demokrasiyi savunan bir adam isen benim burada özgürce dolayabilme hakkım olduğunu da bilmen gerekir.” dedi.

“ÖRTÜNMEK BENİM HAKKIM”

Kadının sözleri karşısında ne diyeceğini bilemeyen adam bu kez de kendini savunarak, “Türkiye Cumhuriyeti demek hakaret değildir” yanıtını verdi.

Bunun üzerine yeniden konuşan kadın, “Ben Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyorsam örtümü örtmek benim hakkım. Kanunları oku ondan sonra konuş. Kılık ve kıyafet serbesttir” ifadelerini kullandı.

Tartışma polis ekiplerinin müdahalesiyle son buldu.

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    ilhat

    önce maskeni adam gibi tak. sonra konuş. inşaallah polis maske takmama cezası yazmıştır.

Yorumları Gör (1 Yorum)