Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Korkuları adalet ve hoşgörü!

Korkuları adalet ve hoşgörü!

Türkiye’nin Fırat’ın doğusunu temizleme kararlılığının ardından terör örgütü PKK, bölgede kara propagandaya başladı. Yok olma korkusu yaşayan terör örgütü, dağıttıkları bildirilerle halkın kendilerini desteklememesi halinde Osmanlı’nın geri döneceğini iddia etti. Terör örgütü mensuplarınca dağıtılan bildirilerde, “Eğer bizi desteklemez iseniz Osmanlı Devleti geri döner” ibareleri yer aldı. Bu bildiriyi, terörün desteklenmesi için bir propaganda aracı olarak kullanan PKK/YPG-PYD, akla aykırı şekilde halkı paniğe sevk ederek destek almayı hedefliyor. Etnik, mezhepsel, ayrılıkçı zihniyet taşıyan eli kanlı terör örgütünün propagandası, neyle beslendiğini, var olma amacının da bölücülük, istikrarsızlık, ayrıştırma olduğunu ortaya koyuyor. Çünkü bütün dünya bilir ki, Osmanlı sahip olduğu topraklardaki insanlara daima adaletle muamele etmiştir.

20 FARKLI MİLLET VE DIN AHENK İÇİNDE!

Tarihte Osmanlı’ya düşman ülkelerin ileri gelenleri bile Osmanlı’nın adalet ve hoşgörüsünü dile getirerek, kendi devletlerinin krallarına böyle davranmayı tavsiye etmişlerdir. Öyle ki 18. yüzyılda Fransız düşünür Voltaire, Türk padişahının 20 türlü din ve mezhepteki 20 milleti ahenk içinde yaşatabilmesini ve gösterdiği müsamahayı, Avrupa hükümdarlarına ve kendi kralına örnek göstermiştir. Yine aynı dönemde İstanbul’daki İngiltere Büyükelçisi Porter, dünyada en iyi asayişin Osmanlı Devleti’nde olduğunu, hiçbir devletin teşkilatının daha düzenli olmadığını yazmıştır. Aslında terör örgütünün korkusu Osmanlı değil. Bölücülükten beslenen, istikrarsızlık ortamında yaşamını sürdürebilecek olan terör örgütünün asıl korkusu, yıllarca zulüm ektikleri topraklara, üç kıtaya hükmetmiş Cihan İmparatorluğu’nu kuran ecdadın torunları olan Türkiye’nin, getireceği “adalet” ve “hoşgörü”dür.

“Çakalların özgürlüğü aslan ayağa kalkana kadardır.”