Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kosova’da muhalefet geri adım atmıyor

Kosova’da muhalefet geri adım atmıyor

Kosova Cumhurbaşkanı Atıfete Yahyağa, Kosova Meclisi’nin çalışmalarının muhalefet tarafından bloke edilmesi nedeniyle oluşan duruma çözüm bulunması amacıyla başlattığı temasları çerçevesinde iktidar temsilcileri ile bir araya geldi.
Başbakan İsa Mustafa, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada ülkede siyasi krizin olmadığını, Kosova’da kurumların çalışmalarının engellenmesi için muhalefet tarafından uygulanan şiddet ile karşı karşıya kaldıklarına dikkat çekti.
Cumhurbaşkanı Yahyağa`nın liderler ile görüşmelerini destekleyen Mustafa, muhalefete çağrı yaparak, sorunlara kurumlar içinde çözüm araması tavsiyesinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Atıfete Yahyağa`nın, muhalefet parti yetkililerine uzlaşma çağrısına muhalefetten cevap gecikmedi. Görüşme talebine muhalefetten olumlu cevap gelirken, 3 muhalefet partisinin liderleri, Visar Umeri, Ramuş Haradınay ve Fatmir Limay, görüşmeye birlikte gideceklerini açıkladı.
Kendin Karar Al hareketinden Visar Umeri, görüşmeye imzaların geri çekilmesi fikriyle gideceklerini ve bu görüşmenin etkili olmayacağını belirtti. Haradınay`ın partisi AAK, meclis başkanına bir yazı göndererek bu süre zarfında meclisin toplanmamasını talep edeceklerini söyledi.

HÜKÜMET DE ABLUKAYA ALINACAK

Muhalefet liderleri, meclisin abluka altına alınması gibi hükümetin de abluka altına alınmasını hedeflediklerini birkaç kez tekrarladı.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!