Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Küçükçekmece’deki istismar olayı için yapılan “rezil” paylaşıma sert tepki

Küçükçekmece’deki istismar olayı için yapılan “rezil” paylaşıma sert tepki

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki bir çocuğun tacize uğraması olayı gündemdeki sıcaklığını korurken, kendini “yaşam koçu” olarak tanıtan Çolpan Işın Taner’in, sosyal medya üzerinden olayla ilgili yaptığı yorum, büyük tepkilere neden oldu.

“DEHŞETE DÜŞTÜM”

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Canan Kalsın, Taner’in, Küçükçekmece’deki çocuğa cinsel istismar olayı ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden, “Yılanın başı küçükken ezilmelidir. O çocuğun ailesi AK Parti’nin yemlediklerinden ise ve bir gün ortalıkta gezinip bilinçsizce AK Parti’yi destekleyenlerden biri olacaksa bunu yaşamış olması daha iyidir.” şeklindeki paylaşımına ilişkin açıklama yaptı.

Söz konusu paylaşımı okuduğunda dehşete düştüğünü anlatan Kalsın, bu kişinin insanlıktan nasibini almadığını vurguladı.

“BU KADIN NASIL BU KADAR KÖTÜ OLABİLDİ?”

“Bu insanın gözünü karartarak, bunu söyleyebilmesi normal bir ruh halinin işareti değildir” diyen Kalsın şunları söyledi: Bu, hiçbir tahayyülün, hiçbir görüşün, hiçbir inancın, kabul edebileceği bir durum değil. İnsan dehşete düşüyor. İnsanlık adına utanç duydum. Bunların gözünü, kalbini bu kadar ne kararttı? Bu kadın nasıl bu kadar kötü olabildi? Dünyanın herhangi bir yerinde, hangi inanca, hangi ırka sahip olursa olsun masum bir çocuk için birinin bunları söyleyebilmesi akla hayale sığmıyor.”

“KONU MECLİS’E TAŞINABİLİR”

“Bu kişinin cezai ehliyeti var mı yok mu önce ona bakmak, akıl sağlığını kontrol ettirmek lazım. Bu sağlıklı bir ruh durumu değil. Kabul edilebilir değil. Hukuki olarak da savcılar, harekete geçti diye düşünüyorum. KEFEK olarak biz bunu kınıyoruz. KEFEK üyeleri adına tepki göstermeyi düşünüyoruz. İnsanlık adına gerçekten utanç duyduk. Mecliste de Genel Kurulda da bu konuyu ele almak gerekir. Mecliste kurulma aşamasında olan çocuklarla ilgili bir alt komisyon var. Bu konuları buralarda tartışmak gerekir. Tüm çocuklarımız için bu konuyu konuşmamız lazım.”

Kalsın ayrıca, böyle bir durumun, bu tür olayların “partiler üstü mevzu” olduğuna dikkati çekerek, herkesin, böyle bir yoruma, paylaşıma tepki göstermesi gerektiğini kaydetti.