Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Kudüs sahipsiz değildir”

“Kudüs sahipsiz değildir”

Vatan İlmi Araştırmalar Derneği’nin, Esenler Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği Kutlu Doğum programı yoğun ilgi gördü. Geceye Filistin’de  Kudüs hüznü damgasını vurdu. Kutlamanın sonunda kurayla belirlenen iki talihli umreye gitmeye hak kazandı.

Vatan İlmi Araştırma Derneği, Esenler Belediyesi’nin katkılarıyla ‘’Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) Sevgisinde Birlikteyiz’’ adlı Mevlid-i Nebi programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

KUDÜS MÜSLÜMANLARIN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, yaptığı konuşmada doğumların en yücesi olan Peygamber efendimizin dünyaya teşriflerini kutladıklarını hatırlatarak, “Hiçbirimiz, Kudüs’ü bırakmayacağız. Kudüs Müslümanların 3 büyük mescidinden biridir. Bunlardan Biri Mescid-i Haram, biri Mescid-i Nebi, bir diğeri ise Mescid-i Aksa’dır. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, Mescid-i Aksa bizim kırmızı çizgimizdir, kimsenin mescidimizi kendi emellerine alet etmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

PEYGAMBER EFENDİMİZİN (SAV) SEVGİSİNDE BİRLİKTEYİZ

Vatan İlmi Araştırmalar Derneği Başkanı İlahiyatcı-Eğitimci Coşkun Şahin, Peygamber Efendimiz Muhammed’in bir rahmet vesilesi olarak gönderildiğini belirterek, “Gençlerin ve toplumun felaha, aydınlığa ve kurtuluşa erebilmesinin ancak Peygamber Efendimizin o mübarek yolunun öğrenilip öğretilmesiyle olacak. Müslüman müslümanın kardeşidir şiarı altında çalışarak aynı başarıyı yakalayabileceğiz ve kanayan yaramız Kudüs’ü tekrar esaretten kurtarabileceğiz” dedi.

KUDÜS SAHİPSİZ DEĞİLDİR

İlahiyatçı – Yazar Hıdır Kartal ise yaptığı konuşmada “Peygamber Efendimiz’in ilk mevlidini kutlayan kişinin Selçuklu hükümdarı Sultan Muzaffereddin Gökbörü olduğunu hatırlatan Kartal Mevlid kutlamanın caiz olduğunun altını çizdi. Filistin’de yaşanan gelişmelere de değinen Kartal, “Kudüs ilk günden beri olduğu gibi, şimdi de Müslümanlarındır ve Müslümanların olarak kalmaya da devam edecektir.” dedi.

GÜNDÜZ DE LOKMA DAĞITILDI

Vatan İlmi Araştırmalar Derneği “Rahmet Peygamberi Efendimiz Muhammed’in Hürmetine 4. Geleneksel Lokma Tatlısı Dağıtımı” etkinliği düzenledi.

Esenler Dörtyol meydanında gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgisi gösterdi.