Son Dakika

Kuleli Askeri Lisesi'nin bulunduğu binanın satıldığı iddiası yalanlandı

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, medyada, 'Kuleli Askeri Lisesi'nin bulunduğu binanın satıldığı' yönünde çıkan iddiaların mesnetsiz ve asılsız olduğuna dikkat çekerek, "Bakanlığımıza tahsisli olan bölümünde müze yapım çalışmaları devam etmektedir" açıklamasında bulundu. 
Kuleli Askeri Lisesi'nin bulunduğu binanın satıldığı iddiası yalanlandı Vikipedi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kuleli Askeri Lisesi'nin yer aldığı İstanbul Çengelköy'deki binanın satıldığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Ersoy Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul Çengelköy’de bulunan Kuleli Askeri Lisesi’nin satıldığına ilişkin, sosyal medya ve basına yansıyan haberler tamamen asılsızdır. Bakanlığımıza tahsisli olan bölümünde müze yapım çalışmaları devam etmektedir." 

Sosyal medya tetikçileri iş başında!

Fitne ve fesatın kol gezdiği Twitter'da açılan çeşitli hastagler üzerinden Kuleli Askeri Lisesi'nin bulunduğu binanın satıldığı yönünde yalan haberler yer aldı.

Asılsız haber yaparak toplumun huzurunu kaçırmak isteyen kervana İP cephesinden de destek geldi.

İyi Partili Hasan Seymen Twitter üzerinden yaptığı operasyonel açıklamada Kuleli Askeri Lisesi'nin bulunduğu binanın satıldığını öne sürdü.

Kuleli Askeri Lisesi'nin tarihi binası ne durumda?

Söz konusu Kuleli Askeri Lisesi'nin tarihi binası, müze olarak kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edilmiş; geriye kalan tüm bina ve tesisler Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Kuleli Yerkeşkesi olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.