Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Küresel akıl, bölgemizi kristalleştirmek istiyor”

“Küresel akıl, bölgemizi kristalleştirmek istiyor”

Alman Federal Meclisi’nin kabul ettiği sözde soykırım tasarısına yönelik CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği sert tepki sonrası Alman basınında günden güne artan Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik karalama kampanyası Meclis’in de gündeminde. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, özellikle Der Spigel dergisi ile Bild Gazetesi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığı üzerinden Türkiye’ye yönelik bir operasyonun öncülüğünü yaptıklarını belirterek, “Farkında olmadan bu iki ekol Almanya’yı büyük bir uçurumun eşiğine getiriyor” dedi.

PARALEL YAPI İLE DARBE YAPMAK İSTEDİLER

Metin Külünk, Türkiye’yi teslim almaya yönelik operasyonların yeni başlamadığının altını çizerek “Türkiye’yi yalnızlaştırma, AK Parti’nin Türkiye’yi demokratikleştirmesi ve özgürleştirmesi temelli ve iktisadi olarak Türkiye’yi büyük bir dönüşüm üzerinden büyük bir hedefe yürütüyor olmasından kaynaklanan bu gelişmişlik halinden rahatsız Türkiye’yi kilitlemek istediler. Cumhuriyet mitingleri vesaire ile Türkiye’de birçok kez gördüğümüz irtica fırtınaları estirilmek istendi. Toplum kristalleştirilmek istendi. Ama bunların hiçbirisi tutmadı. Tutmayınca en kritik hamleleri Gezi Parkı eylemleri oldu. O da tutmayınca bu sefer NATOGladio yapılanmasının muhafazakar versiyonu olan paralel yapı üzerinden, paralel yapının emniyet ve illegal yargı bürokrasisi içinde bir kısım devşirdikleriyle bir darbe kalkışmasına adım attılar. Bu da fotoğrafın bir parçasıydı.” dedi.

PSİKOLOJİK OPERASYON SÜRÜYOR

Türkiye’de hayata geçirilmeye çalışılan operasyonların başarısız olmasının ardından harekete geçen üst aklın bu kez farklı yöntemlere başvurduğunu anlatan Külünk, Alman basınında yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik kampanyanın öncülüğünü Der Spigel dergisi ve Bild gazetesinin yaptığını söyledi. Külünk, açıklamasında; “Bu da akamete uğrayınca geldiğimiz noktada küresel üst akıl içeride tüm devşirdikleri üzerinden başaramayınca bu sefer Türkiye’yi en dış çeperden psikolojik operasyonlar ve Türkiye ve Cumhurbaşkanımıza yönelik psikolojik operasyonlara başladılar. Ve bu operasyonlar Batı başkentlerinde süreklilik arz ediyor.” ifadelerine yer verdi.
“Dünyanın ilk 10 ülkesinden biri olmuş bir Türkiye tahammül edilebilir mi?” diye soran Külünk, “Küresel sistem kendi egemenliğini bir bin yıl daha sürdürülebilmek için kendine alternatif bir yapı istemiyor” tespitinde bulundu. Külünk konuşmasında “Türkiye’nin, İslam Dünyası’nın ve beraberinde mazlum halkların tüm beklentilerini karşılayacak şekilde demokrasisi, özgürlük alanları gelişmiş, farklılıkların birliği ilkesi esaslı bir yönetim aklını egemen kıldığı ve zenginleştiği, yani düşünün dünyanın ilk 10 ülkesinden biri olmuş bir Türkiye tahammül edilebilir mi? Küresel üst akıl tarafından tahammül edilemez. AK Parti ne yaptı bu anlamda, alışılagelmiş Türkiye’deki bütün politik teammüllerin dışında AK Parti Türkiye’nin hayal etme gücünü ortaya çıkardı.” sözlerine yer verdi.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!