Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kürt gençler, seçim sonuçlarından memnun

Kürt gençler, seçim sonuçlarından memnun

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri sonrası artan terör olaylarına karşı kurduğu internet sitesi üzerinden “Edi Bese-Artık Yeter” adıyla başlattıkları imza kampanyasıyla seslerini duyuran Emrah İnanç, seçim sonuçlarını değerlendirdi.
“Edi Bese” hareketi olarak yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi veren İnanç, “Türk milletine, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, özellikle Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde yaşayan Kürt gençlerine yönelik kardeşlik bildirileri yayınladık ve Sayın Cumhurbaşkanımıza Kürt gençlerinin terör ve ülkenin geleceği konusunda duygu ve düşüncelerini belirten mektup ilettik” diye konuştu. İnanç, mektupta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “kendisinin asla yalnız olmadığını, Kürt gençleri olarak her türlü baskı ve tehditlere rağmen bu yolda asla onu yalnız bırakmayacaklarını” ilan ettiklerini hatırlattı.

8555 İMZA TOPLANDI

Ayrıca, “Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Duyuru” başlığı ile Kürtçe ve Türkçe bildiri yayımlayarak, “Artık Yeter” adlı imza kampanyası başlattıklarını hatırlatan İnanç, yaklaşık 35 günlük bir süreçte 8555 destek imzası aldıklarını kaydetti. Genç Kürtler olarak teröre, şiddete karşı “artık yeter” diyerek kitleler halinde seslerini duyurduklarını vurgulayan İnanç şunları söyledi:
“Kürt gençlerinin hendek kazanlardan ibaret olmadığını tüm dünyaya gösterdik. Batı ve içerideki destekçilerine de Kürt gençleri ‘Edi bese – Artık yeter’ demiş ve tavrını sandığa yansıtmıştır.”
“Bugün ortaya çıkan tablo da göstermektedir ki şiddet, tehdit, algı operasyonları, hain planlar bu ülkenin ferasetli Türk-Kürt ve diğer tüm halkları tarafından asla kabul görmeyecektir. Kazanan barış ve kardeşlik olmuştur. Kürt gençlerine yakışan bu toprakların çocukları olan bilim insanlarını örnek almak, memleketimizin refahına katkı sunmaktır” ifadesini kullanan İnanç, Kürt gençlerinin kendi geleceklerini, Türkiye’nin geleceğinde gördüklerini de sözlerine ekledi.

Etiketler