Son Dakika

'Kürt oyları' İyi Parti ile HDP'yi karşı karşıya getirdi

İyi Parti ile HDP, "Kürt oyları" yüzünden birbirine girdi. Genel başkanlar düzeyinde başlayan atışmada son sözü Pervin Buldan söyledi: "Meral Akşener, bir oy dahi alamaz. Alırsa çıksın göstersin, 'Bu Kürt oyudur' diye."

'Kürt oyları' İyi Parti ile HDP'yi karşı karşıya getirdi

İyi Parti ile HDP arasında "Kürt oyları" tartışması yaşanıyor. İlk olarak İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Kürtler bana oy verecek" açıklaması yapmıştı. Buna karşılık gecikmedi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Sen içişleri bakanıyken, Kürtler sokakta katlediliyordu. Hangi oy?" diye sordu.

"SAHADA BANA İLGİ GÖSTERİLİYOR"
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento Seçimleri yaklaşırken, İyi Parti ile HDP arasında Kürt seçmen tercihlerini etkilemeye yönelik manevra yapılıyor. Kürtler'den oy alamayacağı eleştirileri için Akşener, 8 ay içişleri bakanlığı görevinde kaldığını hatırlatarak, "Suçlamaların muhatabı aslında başkası... Sahada da sevgi ve ilgiyi canlı olarak yaşıyorum. Doğu ve Güneydoğu'da elim hiç havada kalmadı. Yani Kürtler'den oy alamayacağım iddiası bir şehir efsanesi" dedi.

"AKŞENER BİNLERCE KÜRT'ÜN KATİLİ"
Pervin Buldan ise "24 Haziran'da Akşener'in bir Kürt'ten dahi oy alamayacağını" tekrarladı. Buldan, Akşener'in içişleri bakanlığı günlerinde binlerce insan katledildiğini hatırlatarak, "Sokakta binlerce insanın kafasına kurşunlar sıkıldı, kaçırıldı, kaybedildi. Bunları hiçbirimiz unutmadık. O cinayetler, katliamlar Kürt halkının zihninden asla silinmeyecek bir gerçekliğe sahip" şeklinde meydan okudu. 

"KÜRTLER'DEN BİR OY BİLE ALAMAZ"
Meral Akşener'in Kürtler'den bir oy bile almasının başarı olacağını kaydeden Buldan, "Akşener, bir oy alsın ve çıkarsın, önümüze koysun; 'Bu Kürt oyudur' diye... Asla olmayacak" iddiasında bulundu.

Haber Merkezi

Yorumlar

Ahmet Nihat ESKİ BAŞBAKAN PROF.DR,TANSU ÇİLLER DÖNEMİNDE MERAL AKŞENER İN VEKİL BİLE DEĞİL İKEN İÇ İŞLERİ BAKANI OLMASI ; F.GÜLENİN İMZALI MEKTUBUYLE 2.ADAM NURETTİN VEREN' İN İLE OLDU..ÖZETLE ; M.AKŞENER ;15.TEMMUZ.2016 DA BAŞKABAKAN HAYALİNİ DİLLENDİRENLER VE VATAN HAİNİ CAI AJANI FETÖCÜ POLİSLERİ BIRACAĞINI AÇIK AÇİK SÖYLEDİ. . M.AKŞENER FETÖ PROJESİDİR !!! HDP PKK İSRAİL MOSSAD VE AMERİKAN CAI NIN PİYONU ZAVVALILARDIR ARZI MEVDUD SADECE YAHUDİYE AİT. OLACAK FIRAT NEHRİNDEN NİL NEHRİNE KADAR VAAD EDİLMİŞ TOPRAKLARİN GÖNÜLLÜ KÖLESİDİRLER HİZMETÇİSİDİRLER..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.