Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kuşlar için ağaçların dallarına ekmek asıyor

Kuşlar için ağaçların dallarına ekmek asıyor

Kastamonu‘nun Taşköprü ilçesinde ikamet eden Emine Çalışkan (56), kış günlerinde kuşların aç kalmaması diye evinin önündeki ağacın dallarına ekmek asıyor.

Sümer Mahallesi’ndeki apartmanın üçüncü katında yaşayan Çalışkan, balkonuna kadar ulaşan ağaç dallarına ekmek asarak kuşları besliyor.

Çalışkan, canlıların özellikle kış günlerinde yiyecek bulmaları konusunda zorluk yaşadığını söyledi.

Kuşların kışın kar yağdığı zaman yiyecek bulamadığını dile getiren Çalışkan, ‘Yerler karla kaplandığı için kuşlar yiyecek bir şey bulamıyor. Belki birçoğu bu nedenle açlıktan ölüyor. Hayvanların açlık nedeniyle ölmesi bana çok dokundu.’ dedi.

Dallara kuşlar için yiyecek bırakmaya başladığını ifade eden Çalışkan, ‘Evimizin balkonuna kadar çıkan ağaçların dallarına kuşların konduğunu fark ettim. Onlar için ne yapabilirim diye düşünürken ekmek koymaya karar verdim. Evdeki ekmekleri ağaçların dallarına asıyorum. Kuşlar gelip onları yiyor. Kuşlar karnını doyururken onları izlemek çok güzel oluyor.’ şeklinde konuştu.

Her gün ekmek asmaya devam ettiğini belirten Çalışkan, ‘Kış boyunca bunu yapmaya devam edeceğim. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Tüm canlıların yaşam hakkı var. Bizler, onları yaşatmak için elimizden geleni yapmalıyız.’ ifadelerini kullandı.