Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kuzey Osetya’da polis şiddetinde 1 kişi öldü

Kuzey Osetya’da polis şiddetinde 1 kişi öldü

Vladimir Tskayev Kuzey Osetya’da, tutuklandıktan sonra götürüldüğü karakolda hayatını kaybetti.
Tskayev aldığı darbeler sebebiyle hayatını kaybetti. Polis yetkilileri gencin dövülmediğini savundu. Kuzey Osetya Cumhuriyeti-Alanya İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, polise saldırmak suçuyla göz altına alınan genç, sorgulandığı esnada polisleri suçlamak için kendini darb etti.
39 yaşındaki Vladikavkaz sakini Vladimir Tskayev, sokakta tartıştığı polis memuruna silahla vurduğu iddası ile tutuklandı. Tutuklanan Tskayev İristonskiy ilçe polis karakolunda sorguya alındı. Polislerin verdiği bilgilere göre sorgu anında oturduğu sandalyeden fırlayan tutuklu Tskatev, kafasını yere şiddetle bir şekilde vurdu. Tskayevi sorgulayan polis memurları, kendine zarar vermemesi için Tskayev’e müdahale etti. Müdahale yapılırken fenalaşan Tskayev için ambulans çağrıldı ve Vladikavkaz’da hastaneye gönderilen tutklu tedavi altına alındı. Hastanede yapılan müdahaleye rağmen, durumu ağır olan Tskayev hayatını kaybetti.
Tskayev, OMON birliğinde görev yapan bir memurla sokakta tartıştığı ve polis memurunu öldürmeye teşebbüs ettiği için tutuklandı. Göz altında olduğu sürece akrabaları ile görüştürülmeyen Tskayev’in ölüm haberi yakınlarına geç verildi. Tutuklunun ölüm haberini alan akrabaları, Tskayev’i polislerin döverek öldürdüğünü idda ediyor. Tskayev’in akrabalarına teslim edilen cenazede, şiddet uygulandığını kanıtlayan bulgular var.
Ajanskafkas