Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Leyla’nın babasına hakimden sert tepki: Çok ciddiyetsiz bir adamsın

Leyla Aydemir’in ölümü davasında baba Nihat Aydemir, başka kişileri şüpheli olarak işaret edince mahkeme başkanı "Çok ciddiyetsiz bir adamsın" diye çıkıştı.

Leyla’nın babasına hakimden sert tepki: Çok ciddiyetsiz bir adamsın

4 yaşındaki Leyla Aydemir’in Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeninin bulunmasına yönelik dava bugün görülen duruşmayla devam etti

ANNE ŞİKAYETÇİ OLDU

Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davada anne Şükran Aydemir, şikayetçi olurken ifadesinde, “Kızımı aç bıraktılar susuz bıraktılar kızıma zulmü yaptılar Allah’a ve devletime güvenip susma hakkımı kullanmak istiyorum. Yapanlardan şikayetçiyim” dedi.

BAŞKA ŞAHISLARI İŞARET ETTİ

Baba Nihat Aydemir ise sanıklardan şikayetçi olmadığını belirterek, “Bayram namazı mezarlığa gittim. Leyla’nın elinde bir poşet vardı onla birlikte eve bıraktım. Ben başka bir köye gittim. Geldiğimde Yusuf taziye evinin bahçesinde oturuyordu. Ben eşime hazırlanın gidelim dedim. Keşke o köye hiç gitmeseydim. Leyla’yı bulamadık. Sonra her kafadan bir ses çıktı. Leyla orada burada dediler her yere baktık hiçbir yerde yok. Benim şüphelendiğim kişiler Ali K. ve Mehmet K.” ifadelerini verdi.

MAHKEME BAŞKANI ÖFKELENDİ

Mahkemede ciddiyetsiz tavır takınan baba Nihat Aydemir’e mahkeme başkanından uyarı geldi. Mahkeme başkanı, “Ölen kızın babası değilsin de, sanık gibi davranıyorsun. Çok ciddiyetsiz bir adamsın. Magazin programlarındaki gibi altını doldurmadan birilerinden şüpheleniyorsun” dedi

TÜM SANIKLAR SUÇU REDDETTİ

Öte yandan, olayla ilgili olarak tutuklanan Mehmet Ali Aydemir, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Suçlamaları kabul etmeyip, şahit olarak baba Nihat Aydemir’i gösteren Mehmet Ali Aydemir, ifadesinde şunları söyledi: “Benim bu suçla alakam yok; en büyük şahidim babası Nihat Aydemir. Beni Hamur’a babası gönderdi. Musa Aydemir ile hamura gittim. Benim gittiğim güzergah ile ablamın evinin alakası yok. Ben eniştemi yoldan aldım. Benim çocuğu ablamın evine götürdüğüm iddiaları gerçek değildir. Saadet ablayla ilişkim olduğunu, bu yüzden sustuğunu söylüyorlar. Saadet benim ablam. Çocuk kaybolduğu zaman biz çay içiyorduk.”

Duruşmada yargılanan 7 sanık da hakkındaki suçlamaları reddetti.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri