Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Liderler Ankara’daki patlamadan dolayı programlarını iptal etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki patlama dolayısıyla bugün İstanbul'daki programlarını iptal etti.

Liderler Ankara'daki patlamadan dolayı programlarını iptal etti

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybedenlerin ve yaralıların olduğu Ankara’daki patlama sonrası İstanbul’da bugünkü programlarını iptal etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün itibarıyla normalde İstanbul’da biri Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde, diğeri de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda olmak üzere iki programa katılması bekleniyordu. Erdoğan’ın her iki programa da katılmayacağı öğrenildi.

Patlamayla ilgili bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara‘daki patlamayla ilgili Başbakan Davutoğlu, İçişleri Bakanı Altınok ve Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ile görüşerek bilgi aldı.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU PROGRAMLARINI İPTAL ETTİ

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ahmet Davutoğlu tarafından seçim çalışmalarının 3 gün boyunca iptal edildiği belirtildi.

Öncesinde, Başbakan Davutoğlu, patlamaya ilişkin İçişleri Bakanı Selami Altınok ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan bilgi almıştı.

Öte yandan, Davutoğlu saat 12.00’de, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz ve Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ı, Resmi Konut’ta toplantıya çağırmıştı.

CHP LİDERİ DE PROGRAMLARINI İPTAL ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ, programlarını iptal ederek Ankara’ya dönme kararı aldı.

CHP’den yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Emek Barış Demokrasi Mitingi’ne yönelik bombalı saldırı nedeniyle İstanbul’daki tüm programlarını iptal ederek Ankara’ya dönecek.

HDP’den yapılan açıklamada da Demirtaş ve Yüksekdağ’ın tüm programlarını iptal ederek Ankara’ya doğru yola çıktıkları bildirildi.

“Hepimizin terörü lanetlemesi lazım”

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Defalarca söyledim, yine söylüyorum. Hepimizin siyasi görüşü ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, hepimizin terörü ortak lanetlemesi lazım. Türkiye’nin hak etmediği bir tablo ile karşı karşıyayız” dedi.