Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Maltepe’de başörtülü genç kıza minibüste çirkin saldırı

Maltepe'de başörtülü genç kıza minibüste çirkin saldırı

İstanbul Maltepe’de minibüse binen başörtülü genç kıza, minibüste bulunan başka bir kadın ağır hakaretler ederek başörtüsünü çıkarttı. Çirkin saldırıda genç kızın başörtüsünü çıkaran saldırgan kadın “Siz teröristsiniz, sizin yüzünüzden herkes ölüyor. Sen başın kapalı okuyamazsın” diyerek genç kıza bağırdı. Uzun süre devam eden çirkin saldırıda, saldırganı polis gözaltına aldı.

MİNİBÜSTE GENÇ KIZA TEKME ATIP BAŞÖRTÜSÜNÜ ÇIKARDI

Pendik-Kadıköy hattında sefer yapan bir minibüste meydana gelen olayda arkadaşları ile birlikte gezmek için Maltepe’ye giden lise öğrencisi Fatma Dilara Aslıhan Y., A.A.K. isimli kadının çirkin saldırısına uğradı. Genç kızın aniden başörtüsüne asılan saldırgan kadın, “Siz teröristsiniz, sizin yüzünüzden herkes ölüyor. Sen başın kapalı okuyamazsın” diyerek aşağılık hakaretlerde bulundu. Hem hakaretler yağdıran kadın, genç kıza hem de tekme de atmaya başladı. Tekmelerile birlikte genç kızın başörtüsünü çıkardı. Bir anda neye uğradığını şaşıran genç kız ise uzun süre olayın şokunu yaşadı. Tartışma üzerine minibüs şoförü devreye girerek kadını sakinleştirdi. Maltepe Cumhuriyet Karakolu önünde duran şoför, duruma polislere bildirdi. Minibüsten indirilen saldırgan kadın gözaltına alınırken, genç kız ise ifadesi alınmak üzere Maltepe Çocuk Büro Amirliği’ne götürüldü.

“BAŞIN KAPALI OKUYAMAZSIN” DİYEREK TEHDİTLER SAVURDU

Minibüste saldırgan tarafından mağdur edilen genç kız Fatma Dilara Aslıhan Y., “Bugün okulum yarım gündü. Arkadaşlarımla gezmek için Maltepe’ye gitmek istedik. Minibüse bindik. Sonrasında minibüste yanıma fizik öğretmeni olduğunu öğrendiğim bir bayan oturdu. Sohbet ettik. Okulumu sordu, ‘fizikle aran nasıl diye’ sordu. O sırada birden arkamda oturan bayan topuzumdan tutarak beni arkaya doğru çekti ve şalımı eline aldı. Bağırmaya başladı ‘siz teröristsiniz, sizin yüzünüzden herkes ölüyor. Sen başın kapalı okuyamazsın. Siz ölmelisiniz’ gibi hakaretlerde bulundu. Sonrasında bana tekme atmaya çalıştı. Böbreğime tekme attı. O sırada minibüs karakolun önünden geçiyordu. Arkadaşlarım beni çekti. Sonra minibüsçü devreye girdi. Sonra polisler müdahale etti” diyerek olayı anattı.

Darp raporu aldığını söyleyen genç kız, kendisine saldıran A.A.K.’den şikayetçi olduğunu ve adli sürecin başladığını söyledi.

Etiketler