Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu’nu bırakıp kaçmış!

Sabri İşbilen
Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu’nu bırakıp kaçmış!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yumruklu saldırıya yönelik tartışmalar devam ederken, cenazede bulunan isimlerden Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, yaşanan olayları tüm çıplaklığıyla Diriliş Postası’na anlattı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun cenaze alanına gelişini, sivil plakalı araç kullandığı için kimsenin fark etmediğini dile getiren Çelebi, şunları söyledi:

“ARAÇTAN İNİNCE GÖRDÜK”

“Çubuk’tan o köy yoluna döndüğümüzde, önümüzde biz bilemedik tabi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun arabası varmış. Kendisi sivil plaka bir araç içerisindeymiş. Önde bir escortu var, arkasında da iki koruma arabası var. Biz de bakan mıdır, başka birimidir diye kendi aramızda, youm yaparak gidiyoruz, sonra araya MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya girdi ve peş peşe köye girdik. Biz arkadaşlarla şehidin cenazesinin kaldırılacağı camiye doğru giderken, birden Kemal Kılıçdaroğlu’nu gördük. Oradaki ahali arabadan inenin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu görünce tamamen protestoya başladı. Hatta tabutun arkasına şehit ailesi varda oraya bile sokmadılar Kemal Beyi.” Çelebi, kendisinin de önündeki 3-4 arabalık konvoyun CHP Genel Başkanına ait olduğunu arabadan indikten sonra anladığını aktardı.

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi
Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi

 

KILIÇDAROĞLU YUMRUK YEMİŞ O ŞOV YAPIYOR!

Çelebi, Kılıçdaroğlu’nun saldırıya maruz kaldığı esnada Maltepe’de miting yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili de çarpıcı ifadeler kullandı. Maltepe mitingi ile Çubuk’ta yaşananların birbirinden bağımsız olmadığını ifade eden İbrahim Çelebi, şöyle konuştu: “Ekrem İmamoğlu, Abdullah Gül’ün oraya yerleştirdiği, siyasette hazırlanmış bir proje insanı. İstanbul’da oynanan oyun da bence Çubuk’taki yaşananlarla ilintili. 4 şehit, 6 yaralımız var ve İstanbul’daki beyfendi, kendi egosunu tatmin etmek için miting düzenliyor ve şov yapıyor. Genel başkanına saldırı var ve biz bunu yaşıyoruz. Ancak İmamoğlu mitingde bizden daha iyi anlatıyor. Saldırıların talimatlı olduğunu iddia ediyor. Genel başkanına yapılan o saldırıdan sonra iki saat daha şovuna devam ediyor. Bunu milletimizin vicdanına havale etmek istiyorum.

 

ARADAN SIVIŞTI

Çelebi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın protesto sırasındaki tuhaf tutumuna da paylaştı. Yavaş’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nu yalnız bıraktığını belirten ANAP Genel Başkanı, “Yoğun protestolar altında cenaze namazını kıldık. Sonra bize dediler ki top arabasında şehidimiz geçecek onu selamlayacağız. Kemal Kılıçdaroğlu benim hemen yanımdaydı zaten, hemen sağımdaydı. Top arabası geçerken de yoğun protestolar devam etti. Top arabası geçti, o esnada sivil bir arkadaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yanına gelerek ‘Başkanım seni buradan çıkartmamız lazım’ dedi. Biz buna bizzat şahidiz. Mansur Yavaş da orada genel başkanını bıraktı, onu uyaran kişiyle beraber kalabalığın içerisinden tabiri caizse sıvıştı, kaçtı. O kişi geldiğinde daha sözlü protestolar vardı” dedi.

“SOPA FALAN YOKTU”

Çelebi, olayların dışarıdan organize edildiği yönündeki iddialara ise karşı çıktı. Kılıçdaroğlu’nu protesto edenlerin hepsi aynı mahalleden olduğunu kaydeden ANAP lideri, “Protesto edenler de tamamen köylülerdi. Spontane gelmiş bir olay. Diyorlar ki vay sopalar vardı falan, hiç bir şey yoktu” diyerek CHP’yi yalanladı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri