Son Dakika

Mansur Yavaş’a 9 ayrı suçtan 3 soruşturma

Geçen yıldan bu yana açılan 9 ayrı suçtan 3 soruşturma dosyası olan CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında adaylığı sırasında re'sen açılan soruşturma bulunmadığı öğrenildi
Mansur Yavaş’a 9 ayrı suçtan 3 soruşturma

Mansur Yavaş hakkındaki son soruşturmada edindiğimiz bilgiye göre Necmettin Kesgin tarafından geçen hafta Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bulunulan şikayet üzerine, "suçu bildirmemek" ve "müstehcenlik" suçlarından açıldı. Bu iddialara ilişkin soruşturma dosyası, başsavcılığın Basın Suçları Soruşturma Bürosunda görevli savcıya verildi.

İki ayrı soruşturma devam ediyor

Öte yandan, Yavaş hakkında 2018'den bu yana "resmi evrakta sahtecilik", "dolandırıcılık", "gerçeğe aykırı bilirkişilik yapma", "yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs", "hakaret", "iftira" ve "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlarından devam eden iki ayrı soruşturma dosyası daha bulunduğu öğrenildi. 

Soruşturmalar şikâyetler üzerine başlatıldı

Suçlamaların birçoğunun yine Kesgin'in şikayetleri üzerine olduğu bildirildi. Belediye başkan adaylığı döneminde Yavaş hakkında re'sen soruşturma açılmadığı, söz konusu soruşturmaların şikayet üzerine başlatıldığı kaydedildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.