Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mardin’de çocukların yanında havaya ateş açan polis memuru açığa alındı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, polis aracına taş atan gruba havaya ateş açarak müdahale eden polis memuru hakkında "çocukların bulunduğu ortamda havaya ateş açtığı gerekçesiyle" soruşturma başlatıldığı ve memurun görevden el çektirildiği açıklandı.

Mardin’de çocukların yanında havaya ateş açan polis memuru açığa alındı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, polis ekiplerine taş atan grubu dağıtmak isteyen polis memuru, çocukların bulunduğu ortamda havaya ateş açtığı gerekçesiyle açığa alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Nusaybin’e bağlı Fırat Mahallesi’nde 24 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması sırasında devriye gezen polis ekiplerine bir grup tarafından taş atıldığı belirtildi.

“HUKUKA UYGUN DEĞİL”

Ekip aracından inen görevli polis memurunun, taş atan grubu dağıtmak amacıyla havaya bir el ateş ettiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Polis memuru taş atan grubu dağıtmak istemiş ancak uygun olmayan ve tasvip edilemeyecek bir şekilde çocukların bulunduğu ortamda havaya ateş açmıştır. Hukuka uygun olmayan bu tutum ve davranışları ile hiyerarşik üstlerine bu konuda bilgi verilmemesi nedenlerine bağlı olarak, söz konusu polis memuru hakkında görevden el çektirme tedbiri uygulanarak soruşturma başlatılmış ve soruşturmaya devam edilmektedir.”

Kaynak : AA

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    vatandaş

    çocuk deyıp geçmeyeceksın bugun cocukları geleceğin buyukleri …şimdi sormak gerek bu cocuk neden taş atıyor….bu tası atmasını kimler söyledi…onları bulacaksınız….Polis tabıkı havaya ateş acacak….ne yapması lazım adama taciz var….göreve iade edilmeli asıl tesekür etmek gerek ya silahını kendıne taş atanlara doğrutmuş olsa…ki ben olsan Bana taş atana bend e ne varsa elimde onu atarım…polis orada neden var ..YTaşlandsın diyemi…O taşı o

Yorumları Gör (1 Yorum)