Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mare-Azez koridoruna “Fırtınalı” temizlik

Mare-Azez koridoruna  “Fırtınalı” temizlik

Suriye’de 6 yıldır süregelen iç savaşta 3 milyon muhacire kapılarını açan Türkiye, muhacirlerin yerleştirilmesi için düşünülen güvenli bölgedeki terör yapılanmalarına yönelik operasyonlarına hız kazandırdı. Bu kapsamda dün, ocak ayından bu yana Türkiye’yi hedef alan DAEŞ terör örgütünün Suriye’nin kuzeyinden atış hazırlığı yapması TSK birimlerini harekete geçirdi.

18 terörist öldürüldü

Bunun üzerine, sınırdaki Fırtına obüsleriyle terör örgütüne ait 14 hedefe 61 top atışı gerçekleştirildi. Koalisyon güçlerine bağlı uçaklar da söz konusu bölgeye hava harekatı düzenledi. Ortak terör operasyonu sonucunda DAEŞ üyesi 18 terörist etkisiz hale getirildi, örgüte ait 2 silahlı araç, bir top mevzisi ve bir savunma binası imha edildi.

Koridor açıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri, koalisyon güçleri ve devrimcilerin yaptıkları ortak operasyonlarla Kafer Kalbayn, Cibrin, Faydiyah, Sındıf, Kara Köprü, Dudiyan Kafer Brişa ve Kafer Şus köylerinde kontrol yeniden sağlandı. Söz konusu köylerin muhaliflerce kontrolünün sağlanmasıyla Mare’den Azez’e kadar olan koridor yeniden açıldı.

Etiketler