Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Masadaki o kitapçıkta işte bunlar vardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki ikili görüşmede masada görülen ve üzerinde "Türkiye'nin terörle mücadelesi" kitapçık dikkat çekmişti. İletişim Başkanlığı, çok konuşulan kitapçığın içeriğini paylaştı.

Masadaki o kitapçıkta işte bunlar vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretinde Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump arasındaki ikili görüşmenin ardından masada yer alan “Türkiye’nin terörle mücadelesi” isimli bir dosya dikkatlerden kaçmamıştı. İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan bu kitapçık ABD Başkanı Donald Trump’a da verilmişti.

İçeriği çok merak edilen kitapçığı İletişim Başkanlığı , Twitter’dan paylaştı çok konuşulan kitapçığı medya mensuplarıyla paylaştı.

“Türkiye’nin DEAŞ’la Mücadelesi”, “Türkiye’nin PKK/YPG ile Mücadelesi”, “Barış Pınarı Harekatı” ve “Türkiye’nin Suriyelilere Ev Sahipliği” 4 ana başlığından oluşan kitapçık bu konulara ilişkin bilgi, belge ve materyallerden oluşan kapsamlı bilgiler içeriyor.

Ayrıca terör örgütünün Barış Pınarı Harekatı süresince, uluslararası destek alarak yürüttüğü Türkiye aleyhtarı karalama kampanyası da kitapçıkta belge ve fotoğraflarla çürütülürken Sözde Ermeni Soykırımı iddialarını yalanlayan tarihi gerçekler de sıralanıyor. İşte o kitapçıktan bazı sayfalar: