Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Meclis’teki terör eylemi girişimiyle ilgili Şentop’tan önemli açıklamalar

Meclis’teki terör eylemi girişimiyle ilgili Şentop’tan önemli açıklamalar

Ankara’da basın karşısına geçen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM’deki terör eylemi girişimi hakkında konuştu. Savcılık tarafından soruşturmanın devam ettiğini belirten Şentop, “Bazen vekiller tanımadığı kişilerle görüşme yapmış olabiliyor” ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
Boğazından sıkıyor, oradaki güvenlik güçlerimiz etkisiz hale getiriliyor. Soruşturma devam ediyor. Meclis’te güvenlik sistemimiz iyi işliyor. Giriş yaptıkları andan itibaren kendileriyle ilgili bilgiler ilgili birimlerimiz tarafından öğreniliyor. Tekrar geçmiş olsun.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR DA KONTROL ALTINDA

Meclisimiz milletimizin en fazla ziyaret ettiği yerdir. 30 binin üzerinde kişi giriş yapıyor Meclis’imize. Güvenlik anlamında bilgileri de anında tespitine imkân veren bir sistem var. Giriş çıkışlar da kontrol altında. Gerekli toplantılar ve incelemeler yapılıyor.

KADIN KİŞİ HAKKINDA İSE ÖRGÜT ÜYELİĞİNDEN DEĞİL BAŞKA
BİR SUÇTAN ARAMA KARARI VAR

İçeriye giriş yapan şahıs aranan şahıs. Erkek olan şahısla ilgili bir arama yok. Kadın kişi hakkında ise örgüt üyeliğinden değil başka bir suçtan arama kararı var. Giren kişi hakkında terör örgütüyle ilgili bir istihbari bilgi var ama bir mahkeme kararı yok. Bilhassa danışman arkadaşlarımızın daha dikkatli olmasını öneririm. Burada Meclisimizin güvenliği söz konusu. Alınan güvenlik tedbirleri de kimseyi rahatsız etmemeli.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri