Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mega projede ilk etap tamamlandı

Mega projede ilk etap tamamlandı

Marmaray’ı hizmete açılmasının ardından 3. Köprü, Avrasya Tüneli ve 3 Katlı Tünel Projelerinin çalışmaları yürütülürken ulaşım sektöründeki mega projelerden biri olan  Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nda bulunan 40 kilometrelik Altınova-Gemlik güzergahında çalışmalar sona erdi.

40 kilometresi tamam
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, projenin seyrine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cebiroğlu, İstanbul- İzmir arası mesafeyi 9 saatten 3.5 saate düşürecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun tamamlanan kısmının devreye alınacağı kaydederek şöyle konuştu: “İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi içerisinde yer alan yaklaşık 40 kilometrelik Altınova-Gemlik güzergahı tamamlandı. Altınova-Gemlik güzergahı açılışa hazır hale geldi. Uygun bulunursa bu karayolu bir ay içinde açılabilir. Söz konusu güzergahta levhalar, trafik işaretleri ve ışıklandırmaların hepsi bitti. Hükümetimiz ne zaman açılacak derse o zaman hizmet vermeye başlayabilir. Teknik yönden bir sorun yok. İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü açıldıktan sonra da burası hizmete alınabilir ama bu güzergah hazır, açılacak durumda.”

Yalova’ya ilgi arttı
Cebiroğlu, nisan ayında köprünün Gebze-Gemlik kesiminin yapım çalışmalarının sona ererek hizmete girmesinin öngörüldüğünü ifade ederek, “2016’nın sonunda da Bursa-İstanbul arası güzergah tam anlamıyla hizmet vermeye başlamış olacak. Bu projenin tamamen açılmasıyla Yalova’nın geleceği değişecek. Şimdiden kente olan ilgiden bunu anlayabiliyoruz. Proje iyi gidiyor” dedi. 

Emlak fiyatları tavan yaptı
Nisan ayında tamamlanması öngörülen Körfez Geçiş Köprüsü, dünyanın en uzun 4. Büyük asma köprüsü olma özelliğini taşıyacak. Ayrıca mega proje daha açılmadan çevre illerdeki emlak fiyatlarına tavan yaptırdı. Yalova’da fiyatlarda yüzde 500 oranında artarken, İzmit’te ise yüzde 100’ü buldu ve toprak sahiplerinin yüzünü güldürdü. Öte yandan bölge illere turizm yatırımı için talih kuşu kondu. Onlarca Körfez’li yatırımcının turizm tesisi yapmak için arazi arayışına başladığı öğrenildi.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!