Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mehmetçik, Afrin’de 650 EYP ve 80 mayını etkisiz hale getirdi

Mehmetçik, Afrin’de 650 EYP ve 80 mayını etkisiz hale getirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusunun (ÖSO), terör unsurlarını temizlemek, istikrar ile barışı tesis etmek amacıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı başarılı bir şekilde devam ediyor.

Afrin ilçe merkezini kısa sürede PYD/PKK’lı teröristlerden temizleyen Mehmetçik, bölgede yaşamın normale dönmesi için arama tarama faaliyetlerini sürdürüyor.

METİ ve SAS timleri görev yapıyor

Harekat kapsamında, eli kanlı teröristlerce bölgeye tuzaklanan patlayıcıların bulunması ve imhasında, el yapımı patlayıcı tespit ve imha timi (METİ), patlayıcı madde keşif ve imha timi (PMKİ) ile SAS timleri görev yapıyor. Patlayıcı aramalarında mayın ve bomba köpekleri de görev alıyor.

650 EYP ve 80 mayın imha edildi

Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana kahraman Mehmetçik, 650 el yapımı patlaycı ile 80 mayını etkisiz hale getirdi.

Halkın evlerine güven ve huzur içinde dönmesi çalışmalarını sürdüren TSK unsurlarının, bölgedeki el yapımı patlayıcı ve mayın arama tarama faaliyetleri devam ediyor.