Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mehmetçik Resulayn kırsalında PKK komutanlarından Amir Akin’ı etkisiz hale getirdi

Barış Pınarı Operasyonu'nda TSK bölgede hızlı bir şekilde ilerlerken çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülenler arasında PKK komutanları da var.

Ceyhun Aşirov
Mehmetçik Resulayn kırsalında PKK komutanlarından Amir Akin’ı etkisiz hale getirdi

TSK’nın Frat’ın Doğusuna yönelik başlattığı operasyonda Resulayn-Tel Abyad hattını kesti. Rasulayn kırsalında Tel Arkam köyünü ele geçiren Mehmetçik çok sayıda PKK unsurunu etkisiz hale getirdi. Öldürülen teröristler arasında PKK komutanlarından Amir Akin da var.

MEHMETÇİK FIRAT’IN DOĞUSUNDA İLERLİYOR

Barış Pınarı Harekatı ile Fırat’ın doğusunda terör örgütü PKK/YPG’ya art arda darbe vurulmaya devam ediliyor. Dünya’da ses getiren harekat tüm hızıyla devam ederken Mehmetçik hedeflenen bölgeleri tek tek almada muvaffak oluyor. Bu kapsamda Telabyad cephesinde Kasas, Mheydi, Meşrefet’ul İzzo bölgelerinin ele geçirildiğini ve teröristlerden temizlendiği bildirildi.

AYN İSA’DA PKK’NIN ÜSSÜ İMHA EDİLDİ

Ayrıca yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Ayn İsa’da PKK’lı teröristlere ait askeri üssün vurulduğu bildirildi. Türk savaş uçaklarının hedef aldığı askeri üssün yok edildiği bildirildi.

93. Tugay bölgesinde vurulan PKK/YPG bölücü terör örgütü karargahı

9 Ekim’de başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında; Müşeyrfe, Dedat, Kişto, Bir Aşık, Hamidiye, El Yabse ve Tel Fander köyleri Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu tarafından terör örgütlerinin işgalinden kurtarılarak temizlendi.

PKK/PYD’Lİ KOMUTAN ESİR ALINDI

Öte yandan Türkiye destekli SMO’nun Rasulayn bölgesinde bulunan Sanayi Mahallesinde bir PKK/PYD’li elebaşını esir aldı. Bölgedeki güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgilere göre sağ olarak ele geçirilen teröristin kimlik bilgileri paylaşıldı.