Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Mersin Üniversitesi’ndeki gerginlik

Mersin Üniversitesi'ndeki gerginlik

Mersin Üniversitesi’nde (MEÜ) öğrencilerin düzenlediği bir etkinliği protesto eden ve terör örgütü lehine slogan attıkları gerekçesiyle çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan gruptan, 10 sanık adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

MEÜ Çiftlikköy Yerleşkesi’nde 11 Aralık 2015 Cuma günü yaşanan gerginlikle ilgili devam eden ve Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu bulunan 10 sanık ve avukatları katıldı.

Sanıkların ifade vermesinin ardından mahkeme heyeti, 10 sanığın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Bu karar ile davada yargılanan tüm sanıklar tutuksuz yargılanmak üzere, serbest bırakıldı.

Heyet, devam edecek duruşmayı ise 13 Ekim’e erteledi.

– Adliye önünde arbede

Öte yandan, duruşmayı izlemek için Özgür Çocuk Parkı’nda toplanan bir grup öğrenci, Mersin Adliyesi Sarayı’na kadar yürüdü. Burada grup ile polis arasında yaşanan kısa süreli arbedenin ardından, gruptakiler davayı izlemek üzere, adliye içerisine alındı.

Grup, duruşmanın sona ermesinin ardından, olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler