Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Meteoroloji uyardı: İstanbul’a kar geliyor

Meteoroloji uyardı: İstanbul’a kar geliyor

Yurt genelinde son haftalarda etkili olan soğuk hava İstanbul’da da etkisini sürdürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kar yağışı uyarısında bulundu. Meteorolojiden yapılan açıklamada,  İstanbul’da yarın sabah saatlerinde kar yağışının etkili olacağı belirtildi. Kar yağışı nedeniyle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara vatandaşlardan karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Meteoroloji, Marmara, İç Ege, Akdeniz ve Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey kesimleri için, “buzlanma ve don” uyarısında bulundu. 

HAVA SICAKLIKLARINDA DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı; iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, iç ve batı kesimlerde kuzey ve batı kesimlerde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.