Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Meteorolojiden kar yağışı uyarısı

Meteoroloji yetkilileri, Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde kar yağışı beklendiği yönünde uyarıda bulundu.

Meteorolojiden kar yağışı uyarısı

Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yarın ve 25 Mayıs Pazartesi günü Gümüşhane, Bayburt, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de 1500 metre rakım üzerindeki yüksek kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve karın etkili olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, kar yağışı nedeniyle buzlanma, don ve ulaşımda aksama yaşanabileceği vurgulanarak, vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

BAZI BÖLGELERDE KAR YAĞIŞI

Rize, Ordu ve Sivas gibi yüksek kesimlerdeki yaylalara kar yağdı. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına düştüğü Doğu Karadeniz’de yüksek kesimlere kar yağdı.

Rize yaylalarında kar!

Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde bulunan 2 bin 400 rakımlı Avusor Yaylası’nda mayıs ayında kar yağan kar, beyazlar arasındaki çiçekler güzel görüntüler oluşturdu.

Sivas Eğriçimen Yaylası’nda kar!

Sivas’ta hava sıcaklığındaki ani düşüşün ardından yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Koyulhisar ilçesine 20 kilometre mesafede, çam ormanları arasındaki Eğriçimen Yaylası’na kar yağdı.

Ordu’da kar!

Ordu’da kentin yüksek kesimlerinde kar yağışının etkili olduğu bildirildi.

Ordu’nun Kabadüz ilçesinin 2 bin metre rakımlı Çambaşı Yaylası, dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı ile beyaz örtüyle kaplandı.

Kaynak : AA