Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Meydanlarda vatan nöbeti 12. gününde

Meydanlarda vatan nöbeti 12. gününde

İstanbul Taksim Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepkilerini sürdürdü.

Taksim Meydanı’nı akşam saatlerinden itibaren dolduran vatandaşlar, darbe girişimine karşı sürdürülen “vatan nöbeti”ne devam etti.

Ankara

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından binlerce vatandaş, Kızılay Meydanı’ndaki “vatan nöbetine” devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısıyla Kızılay Meydanı’nı dolduran çok sayıda vatandaş, vatan nöbetini sürdürüyor.

Ankara milletvekilleri, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ilçe belediye başkanları ile bazı sivil toplum örgütü temsilcileri de vatan nöbetine katılarak, platformdan halkı selamladı ve darbe girişimine tepki gösterdi.

Türk bayraklarıyla birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı nöbette, Türkçe ve Arapça pankartlar taşıyan vatandaşlar darbe karşıtı sloganlar attı.

Kızılay Meydanı’ndaki vatandaşlar, vatan nöbetine geç saatlere kadar devam ediyor.

Karabük

Karabük’te vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki için kent meydanında toplandı.

Vatan nöbetini sürdüren binlerce vatandaş, akşam saatlerinde, ellerinde pankartlar ve Türk bayraklarıyla kent meydanında bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevgilerini ifade eden vatandaşlar, sık sık FETÖ aleyhine sloganlar attı.

Kastamonu

Kastamonu’da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı vatan nöbetini sürdürüyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim tilavetini dinledi, şehitler için dua etti.

Meydanda kurulan dev ekranda 15 Temmuz gecesi yaşananların anlatıldığı filmi izleyen vatandaşlar, sloganlar atarak, darbe girişimine tepki gösterdi.

Kocaeli

Kocaeli’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, demokrasi nöbetine devam ediyor.

İzmit’teki Perşembe Pazarı alanında toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları, “Çağrımız, din, vatan, bayrak, demokrasi ve geleceğimiz için” ve “İmandır aşkımız, Kur’an’dır rehberimiz, vatandır sevdamız, dalgalandı bayrağımız” yazılı dövizlerle darbe girişimini protesto etti.

Etkinlikte, FETÖ’nün darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit düşen güvenlik güçleri ve vatandaşlar için Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Edirne

Edirne’de vatandaşların, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı “demokrasi nöbeti” sürüyor.

Vatandaşlar, akşam saatlerinden itibaren Saraçlar Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı önünde toplanmaya başladı. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, çeşitli sloganlar atarak darbe girişimine tepki gösterdi.

Demokrasi nöbetine Türkiye Fiziksel Engelliler Federasyonu Genel Başkanı Nedim Kılıç ile çok sayıda engelli katıldı. Öte yandan, Edirne Valiliği Mehteran Takımı konser verdi.-

Yalova

Yalova, Mersin ve Kütahya’da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepkilerini sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine “demokrasi nöbeti” için her akşam Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, bugün de meydandaki yerlerini aldı.

Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, darbeciler aleyhine slogan attı. Vatandaşlar, alanda kurulan dev ekranda haber bültenlerini izledi.

Kütahya

Binlerce vatandaş, “demokrasi nöbeti” için araçlarıyla ve yürüyerek Zafer Meydanı’na akın etti.

Meydanda toplanan vatandaşlar, “İdam cezası geri gelsin”, “Dik dur, eğilme, bu millet seninle” ve “Devlete uzanan eller kırılsın” sloganları attı.

Bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri konuşma yaptı.

Mersin

Mersin’de çok sayıda vatandaş demokrasi nöbetini sürdürüyor. Cumhuriyet Alanı’na gelen vatandaşlar, FETÖ aleyhine slogan atıp, pankartlar açtı.

Alanda kurulan platformda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmiş dönemlerde katıldığı televizyon programlarından kesitler sunuldu.

Burhan ve Gökçe Koç çifti de düğün törenleri öncesinde Türk bayraklarıyla “demokrasi nöbeti”ne katıldı. Alandakiler çifti alkışlayarak birlikte fotoğraf çektirdi.