Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

MGK’nın gündemi yerel seçimlerin güvenliği oldu

MGK’nın gündemi yerel seçimlerin güvenliği oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan MGK toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 4,5 saat süren toplantı kapsamında 31 Mart yerel seçimlerinin huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için yetkili kurumların aldığı tedbirlerin gözden geçirildiğine dikkat çekildi.

Türkiye’nin bütün terör örgütleriyle mücadelesini geçmişte olduğu gibi aynı azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceği vurgulanan MGK’da, “Güney sınırları boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna asla izin vermeyeceği kuvvetle vurgulandı.” ifadesine yer verildi.

TERÖR ÖRGÜTLERİ TEMİZLENMEDEN GÖÇ DALGASI DURDURULAMAZ

MGK’dan sonra şu bilgiler paylaşıldı:

“Münbiç ve Fırat’ın doğusunun terör örgütlerinden temizlenmeden bölgede istikrarın sağlanmasının ve göç hareketliliğinin durdurulmasının mümkün olmayacağı ifade edilmiştir.

Yeni Zelanda’da masum insanların yalnızca inançlarından dolayı hunharca katledildiği terör saldırısı şiddetle kınanmıştır.

YENİ ZELANDA SALDIRISININ ÜZERİNE GİDİLECEK

Giderek şiddet ve teröre dönüşen İslam ve Müslüman düşmanlığına çeşitli gerekçelerle göz yumulmasının, benzer saldırılara zemin hazırlayacağı uyarısında bulunuldu.

Yaşanan hadise tüm yönleriyle istişare edilmiş, Türk düşmanlığını da ihtiva ettiği anlaşılan İslam karşıtı ırkçı zihniyeti besleyen iklimin, bireysel ve organize unsurlarının deşifre edilerek kararlılıkla üzerine gidilmesi gerektiği ifade edilmiştir.”