Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

MHP’den 4 isme ihraç talebi

MHP'den 4 isme ihraç talebi

Recep Demircan / Diriliş Postası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı sistemini getiren yeni anayasaya neden evet diyeceklerini  Salı günü TBMM’de grup konuşmasında  “Biz şahsa değil, sistemin bakiliğine evet diyoruz” sözleriyle açıklamıştı.

Bahçeli, “Eğer Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle ve istisnasız Sayın Erdoğan’ı tercih edeceğimizi herkes bilmeli ve kafasına sokmalıdır” ifadelerini kullanarak Parti kararına karşı çıkanlar hakkında verilecek olan kararın sinyalini vermişti.

24 Ekim’de 4 Vekil Basın Açıklaması yaptı

24 Ekim 2016’da MHP Gaziantep Milletvekili Prof.Dr. Ümit Özdağ, MHP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz TBMM’de basın açıklaması yaparak ‘hayır’ oyu kullanacakları ifade etti.

Eski MHP’li Sinan Oğan, 7 Haziran seçimleri öncesi “MHP barajın altında kalabilir” ifadesini kullanmış ve 7 Haziran sonrası sosyal medya da MHP’nin başarısız olduğuna dair attığı tweet ise MHP lideri Bahçeli’nin tepkisini çekmişti. MHP Merkez Disiplin kararıyla Oğan, 25 Ağustos 2015’te partiden ihraç etmişti.

MHP Genel Merkezi’nin Sinan Oğan’ı ihraç etmesinden sonra süreç mahkemeye taşınmış ve mahkeme Oğan’ın partiye dönmesine karar vermişti. Yargıtay, bu karar ilişkin olarak MHP Genel Merkez yönetimi aleyhinde karar vererek, MHP’nin itirazını reddetti ve mahkemenin vermiş olduğu kararı onadı. 

İşte Oğan’ın 7 Haziran seçimlerine yönelik attığı tweetler: 

Eski MHP’li Yusuf Halaçoğlu, 24 Ekim Ekim’de TBMM’de düzenlenen basın toplantısında referanduma ‘hayır’ diyeceğini açıklayarak, 12 Kasım’da  Başbakan Binali Yıldırım’ın, “Biz MHP ile anlaştık” açıklamalarını değerlendiren Halaçoğlu, sosyal medya hesabından “Başkanlık konusunda Başbakan ne diyor? Söyledikleri doğru mu bilmem. Ama, biz de 5 milletvekili açıkça başkanlığın her türlüsüne karşı olduğumuzu ve Meclis’te ‘hayır’ oyu kullanacağımızı söyledik.” ifadelerini kullanarak MHP yönetimiyle görüş ayrılığına düştüler.

Etiketler