Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

MHP’den istifa eden Kocamaz İP’ten rozetini bekliyor

MHP’den istifa eden Kocamaz İP’ten rozetini bekliyor

Yerel seçimlerde MHP tarafından yeniden aday gösterilmeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, 20 Kasım’da düzenlediği basın toplantısıyla partisinden istifa etmişti.

Mersin’deki bir açılışta yeniden aday olacağını açıklayan Kocamaz, İYİ Parti’ye katılacağını açıkladı. 

ROZETİ AKŞENER TAKACAK

İP rozetini, yarınki grup toplantısında Genel Başkan Meral Akşener’in takacağı belirtilen Kocamaz’ın daha sonra belediye başkan aday adaylığı için başvuru yapması bekleniyor.

İSTİFA ETMİŞTİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısında, ses çıkaranın ihraçla tehdit edildiği bir dönemde bulunduklarını savundu.

Son zamanlarda, 2,5 aylık süre içerisinde maruz kaldığı hakaretler ve 50 yıldır mücadelesini verdiği MHP’de politika üretmenin gittikçe zayıfladığını belirten Kocamaz, şunları kaydetti:

“Vatandaşa, izlenen politikaları anlatamadığımız, vefa, saygı ve sevgi anlayışının yok edildiği, gördüğümüz muamele neticesinde sağlığımızı kaybettiğimiz bir dönemde daha önce partiden gönderilmeye zorlanan birçok kişiden sonra sıranın bize geldiğini ve bu gibi anlayışlarla daha fazla yol yürüyemeyeceğimi gördüğüm, bize güvenenlerin bugüne kadar gönül verip yol arkadaşlığı yapan vatandaşlarımızın Mersin adına taleplerini yerine getirme konusunda özellikle MHP çatısı altında hizmet üretmenin ortadan kalktığı ve adeta ‘çek git’ denildiğim bir dönemde, rahmetli Başbuğa olan sadakatimi ve ülkücü fikir ve düşüncelerimi saklı tutmak üzere, hayatımın en zor kararını veriyor ve 50 yıllık içinde bulunduğum MHP’den istifa ediyorum.”

Kocamaz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde partisi tarafından aday gösterilmemişti.