Son Dakika

Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'Müşterek Harekât Merkezi' açıklaması

Bakanlık, Şanlıurfa'ya gelen ABD'li 6 kişilik heyetle "Müşterek Harekat Merkezi'nin" altyapı kurulum çalışmalarına başlandığı duyurdu.
Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'Müşterek Harekât Merkezi' açıklaması

Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge tesisine yönelik çalışmalar kapsamında ABD'li 6 kişilik heyet ile Müşterek Harekat Merkezi'nin altyapı kurulum çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Suriye'nin kuzeyinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile koordineli şekilde tesis edilmesi planlanan güvenli bölge kapsamında Şanlıurfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezi'nin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edildiği bildirildi.

"Gecikmeye mahal yok"

Şanlıurfa'ya gelen ABD'li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlandığı, kritik fonksiyonların tesisinin sağlandığı kaydedilen açıklamada, "Müşterek Harekat Merkezi' nin tesisi ve faaliyetlerinin bir an önce başlamasına yönelik çalışmalar zaman gecikmesine mahal vermeden sürdürülüyor" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.