Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Minik Delâl yüreği ile kışa meydan okuyor

Minik Delâl yüreği ile kışa meydan okuyor

İnsanları evlerinden, yurdundan eden ve yaklaşık 5 yıldır süren Suriye’deki iç savaş, mazlum halkı imkansızlıklara sürüklemeye devam ediyor.

Savaş nedeniyle kimileri ülkelerini terk etti, kimileri ise ağır bombardıman altında can verdi. Hayatta kalmayı başaran her Suriyelinin ayrı bir dramı var. Ailesiyle Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki bir köyde kurdukları çadırda yaşama tutunan 4 yaşındaki Delâl Kaddur’un hikayesi bunlardan biri.

Hava sıcaklığının zaman zaman eksi 2 dereceyi bulduğu ilçede, yazdan kalma kısa kollu tişört ve çorapsız ayaklarındaki terliklerle soğuk havaya meydan okuyan Suriyeli çocuk, ülkesindeki acımasızlığı ve içinde bulunduğu imkansızlıkları gözler önüne seriyor.

Zorluklara rağmen içindeki sevgiyi kaybetmeyen Delâl’in en büyük zevki ise babasının kendisine doğum gününde hediye ettiği muhabbet kuşu. Delâl, kuşuna gösterdiği sevginin sıcaklığıyla üşüyen bedenini ısıtmaya çalışıyor.

Etiketler