Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

‘Minik prenses’lerin kuaför mutluluğu

‘Minik prenses’lerin kuaför mutluluğu

Ankara‘da güzellik salonu işleten Eser Kansuva, Kars‘ın Çakmak köyündeki İlk ve Ortaokulunda bulunan kütüphane için topladığı kitapları kendi elleriyle teslim etti. Kansuva okulda öğrenim gören kız öğrencilerinin saçlarına da fön çekerek, mutluluklarını ikiye katladı.

Kendisi de Çakmak köyünden olan ve şu an ikamet ettiği Ankara’da ‘Bir çocuk okur, dünya değişir’ sloganıyla kitap kampanyası başlatan Kansuva, en büyük desteği müşterilerinden gördü. Kampanyaya kitap bağışında bulunanlara ücretsiz fön çeken Kansuva, yaklaşık 6 bin kitap topladı.

Doğu Ekspresi ile Kars’a gelen Eser Kansuva ve eşi Sibel Kansuva toplanan kitapları ve beraberindeki hediyeleri Çakmak köyündeki okul kütüphanesine teslim etti. Çift, daha sonra kız öğrencilerinin saçlarını şekillendirdi.

Çocuklar kütüphanelerinin kitaplarla dolmasının mutluluğunu yaşarken, kız öğrenciler aynı zamanda saçlarının ilk kez bir kuaför tarafından şekillendirilmesiyle sevindiler.

Kitap kampanyası hakkında bilgiler veren Kansuva, kitapları kendi elleriyle teslim ettiğini ve çocuklarla güzel vakit geçirdiklerini aktardı. Kansuva, ‘Müşterilerime bana kitap getiren herkese ücretsiz fön çekeceğim, bu kitaplarla Kars Çakmak köyündeki okula kütüphane kuracağım dedim. Birçok vatandaş, arkadaşlarım destek verdi.’ ifadelerini kullandı. 

‘HEM KİTAPLARI GETİRİYOR, HEM DE MİNİK PRENSESLERİN SAÇLARINI YAPIYORUM’

Kansuva, okul kütüphanesine kitap getirdiklerini ve öğrencilerin de saçlarını yaptıklarını belirterek, ‘Bu proje kapsamında 6 bin kitap topladım, sağ olsun arkadaşlarım, müşterilerim çok destek oldular. Çeşitli hediyeler getirdik ve burada da minik prenseslerin saçlarını yapıyorum. Umarım hepsi çok beğenir. Güzel bir proje oldu. İnşallah güzel bir şekilde de devam edecek.’ diye konuştu.

Bazı öğrencilerin ilk defa kuaförle tanıştığını ifade eden Kansuva, ‘Saçını yapacağım kızın ismi Nehir. Hiç kuaföre gitmemiş, daha önce saçlarını anne ve babası kesmiş. Kuaför olarak ilk defa saçlarını ben keseceğim. Bu beni çok onurlandırdı, çok da mutlu oldum. Ben aslen buralıyım ama hiç gelmemiştim. İlk defa geliyorum. Böyle güzel bir proje için gelmekte ayrıca beni çok mutlu etti.’ değerlendirmesinde bulundu.  

SAÇLARINA İLK KEZ FÖN ÇEKTİRDİ

Eser Kansuva’nın eşi Sibel Kansuva da böyle bir projeye imza attıkları için mutlu olduğunu belirterek, ‘Buradaki çocukların mutluluğunda kızlarımı görüyorum çok duygulandım. Burada olduğum için çok mutluyum.’ dedi.

Öğrencilerden İrem Kartalmış, saçlarına ilk defa fön çekildiğini belirterek, ‘Kitap yardımına ihtiyacımız vardı, bu yardımları yapan herkese çok teşekkür ediyorum. Saçlarımın uçlarını aldıracağım, çok mutluyum. Köyde olduğumuz için kuaföre gitme şansımız pek olmuyor ama bugün buraya geldiler. Çok teşekkür ederim çok mutluyum. Hayatımda ilk defa saçlarımı kestiriyorum, fön çektirdim.’ şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri