Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Minik yüreklerden yetim kardeşine yardım eli

Minik yüreklerden yetim kardeşine yardım eli

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen’in desteğiyle yürüttüğü ’Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesine her yaştan öğrenciden destek görüyor.
Proje kapsamında Adıyaman’da hizmet veren Malazgirt Anaokulu öğrencileri bir yetim çocuk okutma kararı aldı. Yetim çocuğa destek vermek için çaba sarf ettiklerini belirten okul yetkilileri, öğrenci sayısını ileriki zamanlarda yükselteceklerini ifade ettiler.
Proje kapsamında, okulda bir toplantı düzenlenerek öğrenci velilerine yetim çocuk okutmayla alakalı bilgiler verilirken, öğrencilere paylaşmanın ne kadar önemli bir konu olduğu konusunda sunumlar yapıldı.
Düzenlenen toplantıya, İHH Adıyaman Temsilciliğinden görevliler ile Malazgirt Anaokulu Müdürü Mikail Çelik, anaokulu çalışanları, anaokulu öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı.
Düzenlenen toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Malazgirt Anaokulu Müdürü Mikail Çelik; “Malazgirt Anaokulu olarak bir birinden farklı etkinliklerimiz devam ediyor. Bu anlamda İHH ile işbirliği çerçevesinde velilerimizi de işin içine katarak ’Her Çocuğun Bir Yetim Kardeşi’ olsun projesini başlattık. Amacımız öğrencilerimize kaybolan değerlerimizi vermek olacak velilerimizin duyarlılığı bizim için çok önemli.
Öğrencilerimize paylaşmayı, kaynaşmayı ve sorumluluk duygularını kazandırmak amacındayız” şeklinde konuştu.

Etiketler