Son Dakika

"MİT ajanıyım" yalanıyla dolandırıcılığa 30 yıl hapis cezası

Kendini MİT ajanı olarak tanıtarak, dolandırıcılık yapan Volkan Savaş isimli şahıs 30 yıl hapis ve 868 bin TL para cezasına çarptırıldı.
"MİT ajanıyım" yalanıyla dolandırıcılığa 30 yıl hapis cezası

Samsun'da, kendisini "Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personeli Tibet Demir" şeklinde tanıtıp 2'si kadın 6 kişiyi dolandıran Volkan Şahıs (35) isimli şahsın yargılandığı davada karar çıktı.

Külliye'ye atanacağını söylemiş

Bu 6 kişiyle yakınlık kuran Savaş , İngiltere'den geçici görevle geldiğini, yakın bir zamanda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Başdanışman' olarak göreve atanacağını belirterek bakanlar ve kamu görevlileri ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu söyledi. Bu yolla 6 kişiyi toplam 328 bin 394 TL ve 5 bin euro dolandıran Savaş, kayıplara karıştı.

Şikayet üzerine, 26 Temmuz 2018'de, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan Savaş, tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

"Takip ediliyorum" dedi

Savaş hakkında 'kişinin kendisini kamu görevlisi olarak tanıtma ve bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemek suretiyle dolandırıcılık, kamu görevlileri ile ilişkisi olduğundan onlar nezdinde hatırı sayıldığından bahisle ve belli bir işin görüleceği vaadiyle aldatarak dolandırıcılık' suçlarından dava açıldı. Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan zanlı, suçlamaları reddederken, hakknda daha önce uğradığı silahlı saldırı nedeniyle koruma tedbir bulunduğunu, sürekli takip edildiiğini ve bu yüzden kimliğini sakladığını söyledi" dedi.

Mahkeme heyeti, Volkan Savaş'ı 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 30 yıl hapis ve 868 bin TL adli para cezasına çarptırdı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.