Son Dakika

MİT TIR'ları davasında gerekçeli karar tamam: FETÖ'nün planlı organizasyonu!

54 sanıklı davanın gerekçeli kararında TIR'ların durdurulmasıyla doğrudan hükümetin ve MİT'in hedef alındığı, bunun FETÖ'nün planlı bir örgütsel organizasyonu olduğu vurgulandı.
MİT TIR'ları davasında gerekçeli karar tamam: FETÖ'nün planlı organizasyonu!

Yargıtay 16. Ceza Dairesinin ilk derece mahkemesi sıfatıyla baktığı 54 sanıklı MİT TIR'larının durdurulması davasının gerekçeli kararı tamamlandı.

Gerekçede, MİT TIR'larının durdurulmasının, doğrudan hükümeti ve MİT'i hedef aldığı, FETÖ'nün planlı bir örgütsel organizasyonu olduğu vurgulandı.

"Suriye faaliyetlerini deşifre etme amacı"

Gerekçede FETÖ'nün, hükümetin uluslararası arenada zor duruma düşmesi için, Suriye faaliyetlerini deşifre etme kararı aldığı belirtildi.

Yargıtay'ın MİT TIR'ları kararının gerekçesinde, Suriye'de yaşananlar nedeniyle meşru savunma durumunda kalan devletin, orantılı ve önleyici tedbirleri alma hakkına sahip olduğu belirtilerek, "Hiçbir devlet felaketleri gelip çatmasını bekleyemez" denildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.