Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

MSB: Barış Pınarı Harekatı Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilecek

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak Barış Pınarı Harekatı’nın icra edileceği vurgulandı.

MSB: Barış Pınarı Harekatı Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilecek

Suriye’nin kuzeyinde yuvalanan terör örgütlerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Meşru müdafaa hakkında ve Suriye’nin toprak bütünlüğüne vurgu yapılan açıklamada açıklamada şöyle denildi:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile hazırlanan “Barış Pınarı Harekât Planı” Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugün saat 16.00’dan itibaren uygulanmaya başlanmıştır.

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1373 (2001), 1624 (2005), 2170 (2014), 2178 (2014), 2249 (2015), 2254 (2015) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan “Meşru Müdafaa Hakkı” çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekâtı’nda olduğu gibi, harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ile bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta, sivil/masum kişilerin ve harekât bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost ve müttefik ülke unsurlarının zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…