Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

MSB’den İdlib açıklaması! Saldırılara tereddütsüz karşılık verilecek!

Milli Savunma Bakanlığı katil Esed’in İdlib Çatışmasızlık Bölgesinde sivillere yönelik gerçekleştirdiği saldırılara tepki gösterdi. Gözlem noktalarına yapılacak her türlü saldırıya tereddütsüz karşılığın verileceği bildirildi.

MSB’den İdlib açıklaması! Saldırılara tereddütsüz karşılık verilecek!

Milli Savunma Bakanlığı İdlib‘de  sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırılara sert tepki gösteren bir açıklamada bulundu.

MSB açıklamasında “12 Ocak 2020 tarihli ateşkes ilanına rağmen Rejim, İdlib’de havadan ve karadan saldırılarla, masum sivilleri katletmeye, yüzbinlerce insanın kış şartlarında evlerini zorla terk ve göç etmesine ve büyük bir insanlık trajedisine neden olmaya devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Milli Savunma Bakanlığı ayrıca, Astana ve Soçi Mutabakatları kapsamında görev yapan Gözlem ve Kontrol Noktalarının güvenliğini tehlikeye atacak her türlü girişime meşru müdafaa çerçevesinde en sert şekilde tereddütsüz karşılığın verileceğini açıkladı.

twitter-tweet” data-width=”500″ data-dnt=”true”>

Rejim'in İdlib’deki saldırıları, masum sivilleri katletmekte ve bir insanlık trajedisine neden olmaktadır. Bölgedeki Gözlem ve Kontrol Noktalarımızın güvenliğini tehlikeye atacak girişimlere meşru müdafaa çerçevesinde karşılık verilecektir.https://t.co/Xhp794pZJc pic.twitter.com/FQG9PIhqV9

— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) January 28, 2020

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri