Son Dakika

Muharrem İnce, SHP'yi kuruyor!

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk, CHP'deki koltuk kavgasını yorumladı. Şentürk, ana muhalefetteki lokal iktidar hırsını değerlendirirken; geçmişten örnekle çarpıcı tespitte bulundu: "Muharrem İnce yeni bir SHP kuracağını ilan etti."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce arasındaki kavgayı değerlendiren Diriliş Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk, "Artık iki yol var; biri CHP bölünecek, diğeri başkanlık değişecek" dedi. 

"3 GÜN İÇİNDE DEĞİŞİM OLUR"
'CHP'de büyük bir deprem var' diyen Şentürk, dışarıdan bakarken gördüklerini içeriden aldıkları istihbaratların da desteklediğini belirterek, "Yarın veya perşembe günü ya Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek ya Muharrem İnce yeni bir parti kuracak. Bu biraz SHP'nin kuruluş günlerini anımsatıyor" diye konuştu.

İNCE, KARAYALÇIN'IN İZİNDE
Murat Karayalçın ile Fikri Sağlar'ın Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP)'ni kurdukları günlerden örnekler veren Şentürk, "Karayalçın bir açıklama yapmıştı, hatta o sözler daha sonra slogan olmuştu. Karayalçın demişti ki; 'Solda birleşme zamanı değil, yenileşme zamanı.' Bugün Muharrem İnce, CHP'yi yenileyebileceğini ispat etti. CHP tarihinin rekorlarından biri olan, 15 milyon kadar oy aldı" ifadelerini kullandı.

"YENİLİK İLANI YAPILDI BİLE"
Erem Şentürk, seçim sonrası Muharrem İnce'nin olgun açıklamalar yaptığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sonuçları kabul etmezsek bu milli iradeye saygısızlık olur. 15 milyonluk oyu 30 milyona çıkardığını söyledi. CHP'yi yeni, ikinci bir seçime hazırlayacağını söyledi. Bunlar CHP'lilerin ihtiyacı olan sözlerdi. İnce son olarak '81 vilayete gidip ziyaret edeceğim' dedi. Bu ne demek biliyor musunuz? Bu; yeni bir partinin ilanı demektir."

İKİ "TEKLİF DOSYASI" VAR
Kemal Kılıçdaroğlu'nun masasında iki teklif dosyası durduğunu anlatan Şentürk, "Kemal Kılıçdaroğlu ya istifa edecek CHP'nin başına Muharrem İnce geçecek. Ya da Kılıçdaroğlu, 'başkanlık' makamında inat edecek, CHP ikiye bölünecek; parti içinden SHP gibi bir yeni parti çıkacak. Kılıçdaroğlu ya istifa etmek zorunda artık ya da İnce'nin yeni parti kurmasının önünü açmak zorundadır" açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi

Yorumlar

Hasan T CHP 1980 de bitmişti zaten. O bir ölü parti olarak yaşatılmaya devam ettiriliyor. Onun içinden benzer anlayışla kurulacak partilerin de şansı olmaz. Ancak 1970 yılların politikasının doğru olduğunu benimseyen bir grup, zorla CHP li yapılan aslında demokrat yurtsever olanları seçerek tamamen CHP yi dışlayan bir sol parti ile başarı kaçınılmaz olur. O zaman CHP de kalanlar bankalarındaki parayla ancak pentagondakilerle Miami de tatil yapabilirler.

Hasan OK CHP AKP İktidarları boyunca yıpratılıp halk nezdinde onursuzlaştırılırdı. Bunu Sayın İNCE bile kısa zamanda toplayamaz. 25 HAZİRAN dan beri tüm yorumlarımda dediğim gibi Sayın İNCE Ya yeni bir parti kurmalı yada Örneğin DSP yi devralıp yapılandırarak yoluna devam etmelidir. CHP den Bir Cacık olmaz Sayın İNCE ye Köstek olur

Òzcan Alp Avucunuzu yalarsınız. CHP yi bırak tum imkanlarla yırtiyor. Çekirge bir zıplar iki ziplar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.