Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Murat Kurum: Bingöl’deki 3 köyün hasar tespit çalışması tamamlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bingöl'deki depremin ardından 224 kişilik bir ekiple hasar tespit çalışmalarını başlatıldığını ve depremin merkez üssü olan Kaynarpınar, Elmalı ve Dinarbey köylerinde hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Murat Kurum: Bingöl'deki 3 köyün hasar tespit çalışması tamamlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bingöl’de geçtiğimiz gün yaşanan 5,7 ve 5,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından 224 kişilik ekiple hasar tespit çalışmalarının başlatıldığını söyledi.

Kurum, depremin merkez üssü olarak belirlenen Kaynarpınar, Elmalı ve Dinarbey köylerinde hasar tespit çalışmalarının tamamladığını açıkladı.

Kurum, “Kaynarpınar köyümüzde 19 ağır ve yıkık, Elmalı’da 81 ağır yıkık, 9 orta hasarlı, Dinarbey’de de 35 ağır ve yıkık, 2 orta hasarlı bina tespiti yaptık.” dedi.

“HAFTA SONUNA KADAR TÜM TESPİTLER YAPILACAK”

Kurum, “Bingöl’ün tamamında toplamda 638 bina ağır ve yıkık, 12 bina orta hasarlı, Erzurum Çat ilçemizde 189 bina ağır ve yıkık, 9 bina orta hasarlı, Erzincan Tercan ilçemizde de 38 bina ağır yıkık olarak tespit yapıldı. Toplamda 5 bin 900 binanın tespitini yaptık. En kısa sürede hafta sonuna kadar detaylı olarak tüm tespitleri yapıyor olacağız.” açıklamasında bulundu

Kaynak : AA