Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘O bombayı patlatanların muhatabı bütün Türkiye’dir’

'O bombayı patlatanların muhatabı bütün Türkiye'dir'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Altınordu Belediyesi tarafından bir otelde düzenlenen kahvaltı programında sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Ankara’da patlamaya ilişkin değerlendirmede bulunan Kurtulmuş, “İstediler ki bu ülkenin insanlarının bütünlüğüne, bütünlüğüne karşı, bunu bozmaya karşı o bombalar patlatıldı” dedi.

Hep beraber aynı kederin, aynı üzüntünün yaşandığını, bunların paylaşıldığını vurgulayan Kurtulmuş, “Biz böyle davrandıkça bu ülkenin üzerinde operasyon yapmak isteyenlerin de istekleri, hevesleri kursaklarında kalacaktır. Bunun için canla başla bugünleri, bu zor günleri aşacağız” ifadesini kullandı.

Bu konuda kimsenin siyaset yapmasına izin verilmemesi gerektiğini anlatan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Burası siyaset yapılacak bir yer değildir, bu ortam. Bu patlamadan dolayı hükümeti ya da devleti suçlayarak birilerinin yol alması mümkün değildir. El insaf, akıl sahibi olmak lazım. İnsaf, izan ve vicdan sahibi olmak lazım. O bombayı patlatanların muhatabı bütün Türkiye’dir. Dolayısıyla bunun üzerinden şu ya da bu parti mensubunun, şu ya da bu siyaset mensubunun siyasi bir takım rant elde etmesini asla kabul etmeyiz, buna millet olarak müsaade etmeyiz. Bu, siyaset tartışacağımız yer değil, insanlığımız gereği hep beraber yaralarını sarmaya çalışacağımız bir büyük olaydır.”

Etiketler